• انتشار: 11 سپتامبر 2019
  • ساعت: 20:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37652
پرینت

پرونده‌ی لت‌وکوب سرپرست وزارت حج و اوقاف به دادستانی کل رسید

وزارت حج گفته بود ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه وزیر و حاجی خان تره‌خیل، دو عضو کنونی مجلس نمایندگان، دادالله برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده‌ی آنان در نخست آقای منیب را توهین و سپس با او برخورد فزیکی کرده‌اند.

دادستانی کل کشور اعلام کرد پرونده‌ی لت‌وکوب مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف از سوی ملا تره‌خیل به این اداره رسیده است.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل گفت که این پرونده امروز (چهارشنبه، ۲۰ سنبله) از سوی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری به این اداره رسیده است.

آقای رسولی گفت: «موضوع ادعای سرپرست وزارت محترم حج و اوقاف امروز رسما طی نامه‌ا‌ی از جانب ریاست دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری برای بررسی قانونی به لوی سارنوالی/دادستانی کل رسیده و پس از هدایت لوی سارنوال/دادستان کل جمهوری اسلامی افغانستان قضیه به سارنوالی/دادستانی تحقیق سپرده شده تا موضوع را همه‌جانبه و قانونی بررسی کند.»

وزارت ارشاد، حج و اوقاف روز جمعه (۱۵ سنبله) اعلام کرد مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ ریاست‌جمهوری، از سوی شش زورمند مورد تحقیر، توهین و برخورد فزیکی قرار گرفته است.

این وزارت گفته بود ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه وزیر و حاجی خان تره‌خیل، دو عضو کنونی مجلس نمایندگان، دادالله برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده‌ی آنان در نخست آقای منیب را توهین و سپس با او برخورد فزیکی کرده‌اند.

به دنبال آن در تاریخ هفدهم سنبله رییس‌جمهور اشرف غنی به دادستانی کل افغانستان دستور داد تا موضوع لت‌وکوب مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.