• انتشار: 26 فوریه 2019
  • ساعت: 12:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32684
پرینت
دیدار داوودزی با محقق

پروسه صلح، تدویر لویه جرگه و گزینش شرکت‌کنندگان در این لویه جرگه مورد بحث قرار گرفت

محمد عمر داوودزی، رئیس دارالانشای شورای عالی صلح، در ادامه‌ی دیدارهایش با رهبران احزاب و شخصیت‌های سیاسی برجسته کشور با هدف تکمیل نمودن لیست شرکت‌کنندگان در لویه جرگه مشورتی، روز گذشته با استاد محمد محقق، معاون دوم اجرایی، دیدار نمود.

در این دیدار در مورد پروسه صلح، تدویر لویه جرگه مشورتی و گزینش اشتراک کنندگان جرگه ملی گفتگو شد.

معاون رئیس اجرائی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، گفت ترکیب لویه جرگه باید ملی باشد.

 آقای محقق افزود: «ملت ما در صورتی در لویه جرگه مشورتی شرکت می کنند که ترکیب این لویه جرگه واقعا ملی گزینش شود و تمثیل کننده تمامیت مردم افغانستان به تناسب شعاع وجودی شان باشد و نیز نمایندگان مردم کاملا واقعی در جرگه ملی حضور داشته باشند.»

معاون ریاست اجرائی تصریح کرد اجماع ملی از همه جریان های سیاسی کشور پیرامون برگزاری جرگه مشورتی در نظر گرفته شود، صلح محور اصلی جرگه مشورتی باشد و قبل از دایر شدن این جرگه، تلاش جدی برای صلح صورت گیرد.

آقای محقق افزود آجندای جرگه مشخص در مورد صلح ملی و سرتاسری در افغانستان باشد در غیر آن به اعتبار این جرگه سنتی آآسیب وارد خواهد شد و مردم افغانستان نسبت به لویه جرگه نیز بی باور می‌شوند.

قرار است، لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان در تاریخ ۲۶ حوت سال جاری خورشیدی به مدت سه روز با اشتراک نمایندگان از اقشار مختلف افغانستان در کابل دایر گردد و روی دستیابی به صلح و نقطه پایان به جنگ چهل ساله در افغانستان بحث و گفتگو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.