• انتشار: 18 نوامبر 2016
  • ساعت: 00:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 15406
پرینت

پاسپورت الکترونیکی برای مهاجران افغانستان مقیم در ایران توزیع می شود

مقامات در وزارت خارجه کشور گفته اند که آمادگی های لازم برای آغاز پروسه توزیع پاسپورت های الکترونیکی برای مهاجران افغانستانی مقیم در ایران را دارند.

وزارت امور خارجه کشور با درج خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشت که این وزارت آمادگی های لازم برای آغاز روند توزیع پاسپورت های الکترونیکی را برای مهاجران افغانستانی مقیم در کشورهای ایران و پاکستان را دارد.

داکتر نصیر احمد اندیشه معین مالی و اداری وزارت امور خارجه کشور قبل از ظهر امروز با نصیر احمد نور سفیر کشورمان در ایران، سید نورالله راغی و عبدالرحیم نیکپور سرکنسول های افغانستان در شهرهای مشهد و زاهدان در جمهوری اسلامی ایران، از طریق ویدیو کنفرانس پیرامون آغاز مراحل ابتدایی توزیع پاسپورت های الکترونیکی و ارائه سایر خدمات کنسولی برای اتباع افغانستان در حوزه ایران و پاکستان صحبت کرد.

در این گفتگو معین وزارت امور خارجه، از آمادگی های مرکز و نمایندگی های سیاسی و کنسولی افغانستان در خارج بخاطر آغاز مراحل مقدماتی پروسه متذکره جهت حل مشکلات مهاجرین افغانستان در ایران و پاکستان یاد آوری کرد.

آقای اندیشه گفت که طرح مذکور مورد تائید مقامات افغانستان قرار گرفته و باید کارهای عملی جهت تطبیق این طرح در اسرع وقت صورت گیرد.

وی همچنین در مورد موضوعات تدارکاتی این پروسه و همچنان تثبیت هویت و ثبت شهروندان کشور صحبت کرد.

او همچنین در راستای اتخاذ آمادگی ها و تطبیق پروسه صدور پاسپورت های الکترونیکی توام با ایجاد سهولت های بیشتر برای اتباع افغانستان در حوزه ایران و پاکستان هدایت داد تا اقدامات لازم روی دست گرفته شود.

قرار است بزودی هیاتی جهت رایزنی برای بررسی فنی این پروسه، عازم این نمایندگی ها گردد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. غفار در تاریخ 14 مارس 2017:

    ببخشید پاسپورت من چون نرسیدن از خانواده جدا بشم باطل شده تکلیف من چی میشه بهم پاسپورت میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.