• انتشار: ۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۲:۰۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 64105
پرینت

پروازهای مسافری میان کابل – اسلام آباد از سر گرفته شد

پاکستان به عنوان اولین کشور پس از روی کار آمدن طالبان به شرکت هوایی کام ایر اجازه داده تا هفته ای سه پرواز مسافربری در مسیر کابل – اسلام آباد انجام دهد.

یک مقام هوانوردی ملکی پاکستان امروز (یکشنبه ۴ میزان) گفت که شرکت خصوصی کام ایر این اجازه را یافته تا هفته ای سه پرواز مسافری در مسیر اسلام آباد – کابل داشته باشد.

عرفان سبیر رئیس کنترل ترافیک هوانوردی ملکی پاکستان گفته است که کام ایر اولین شرکت هوایی خواهد بود که پس از روی کار آمدن طالبان می تواند پروازهایش را در مسیر اسلام آباد – کابل انجام دهد.

وی افزود که این اجازه به درخواست شرکت هوایی کام ایر داده شده است.

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت و هجوم مردم به فرودگاه به منظور تلاش برای یافتن راهی برای خروج از کشور، بخش هایی از فرودگاه کابل آسیب دید که اما طالبان می گوید با حضور تیم های فنی از کشورهای قطر و ترکیه این آسیب ها برطرف گردید.

پاکستان در حالی خبر از اجازه آغاز پروازهای بین المللی میان کابل و اسلام آباد می دهد که امروز عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان در پیامی از شرکت های هوایی خواسته بود تا پروازهای بین المللی شان را از فرودگاه از سر بگیرند زیرا به گفته ی او، تمامی مشکلات در فرودگاه کابل بر طرف شده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.