• انتشار: 24 ژوئن 2020
  • ساعت: 10:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45168
پرینت
پس از سه ماه توقف

پروازهای بین المللی به افغانستان از سرگرفته شد

براساس اعلام اداره هوا نوردی ملکی پروازهای بین المللی از فرودگاه بین المللی حامد کرزی پس از سه ماه توقف از سرگرفته شده است.

 اداره هوانوردی ملکی اففانستان اعلام کرد پروازهای بین‌المللی از میدان هوایی حامد کرزی در کابل از سر گرفته شده است.

«ترکش ایرلاین» نخستین شرکت هوایی خارجی است که پروازهایش به افغانستان را عملا آغاز کرده است.

محمدنعیم صالحی، سخن‌گوی اداره هوانوردی ملکی، گفت شرکت هوایی «ترکش ایرلاین» در نخستین پروازش، ۳۵۰ مسافر را صبح امروز (چهارشنبه، ۴ سرطان) از شهر استانبول ترکیه به کابل منتقل کرده است.

آقای صالحی همچنان گفت از فردا پنج‌شنبه شرکت هوایی «امارات» نیز پروازهایش به افغانستان را از سر می‌گیرد.

به گفته‌ی او، پس از این شرکت «ترکش ایرلاین» چهار پرواز در هفته و شرکت «امارات» نیز سه پرواز در هفته به میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی خواهند داشت.

از سویی هم، سخن‌گوی اداره هوانوردی ملکی می‌گوید شرکت‌های هوایی داخلی به‌شمول «آریانا» و «کام‌ایر» نیز پروازهای بین‌المللی‌شان را به مقصدهای ترکیه و دُبی عملا آغاز کرده‌اند و پس از این نیز به‌صورت عادی ادامه خواهد داشت.

اداره هوانوردی ملکی از مسافرانی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند، خواسته است که دستان‌شان را ضدعفونی کرده و از ماسک استفاده کنند. این اداره همچنان گفته است که مسافران نباید «علایم زکام» داشته باشند.

پروازهای بین‌المللی به افغانستان و از افغانستان به بیرون از کشور پس از ثبت نخستین موارد مثبت ویروس کرونا در کشور، متوقف شد.

آقای صالحی می‌گوید در حدود سه ماه توقف پروازهای داخلی و بین‌المللی در اثر شیوع ویروس کرونا، کاهش پروازهای عبوری از فضای افغانستان و… عواید اداره هوانوردی ملکی بیش از دو میلیارد افغانی کاهش یافته است.

به گفته‌ی صالحی، شرکت هوایی «آریانا» براساس گزارش خود این شرکت بیش از ۱۲ میلیون دالر و شرکت هوایی «کام‌ایر» نیز براساس گزارش خود این شرکت بیش از ۲۰ میلیون دالر زیان مالی را متقبل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.