برگزیده هاسیاست

پرسش هایی که آقایان امرالله صالح، بسم الله محمدی و ضیاء سراج باید پاسخ دهند!

تسلط کامل طالبان بر افغانستان آن هم در یک بازه زمانی کم سبب تعجب بسیاری از شهروندان افغان و مردم جهان شد.

بسیاری از کارشناسان و آگاهان امور در زمان غنی از عقب نشیتی تاکتیکی نیروهای امنیتی و دفاعی که به دستور ارگ انجام می شد گلایه داشتند اما کسی آن را جدی نمی گرفت.

رزاق مامون، کارشناس مسائل سیاسی، در مطلبی منتشر شده در فیس بوک خود می گوید آقایان امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور پیشین، بسم الله محمدی، وزیر دفاع پیشین دولت غنی، و ضیاء سراج، رئیس عمومی امنیت ملی، باید به برخی پرسش ها پاسخ دهد.

وی می نویسد:«شما ها که همیشه داد از مجاهدت و رهرو بودن قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود(رح) می زنید، لطفا به پرسش های ذیل پاسخ ارایه نمایید:

۱- چرا زمانیکه ولسوالی ها و ولایات یکی پی دیگر توسط غنی و محیب سقوط داده می‌شد شما ها سکوت اختیار کردید که گویایی هیچ گپی نیست.اگر خبر داشتید چرا سکوت کردید؟ پس اگر خبر نداشتید چرا ؟ چون شما یکی تان مغز متفکر اطلاعات کشور خود را قلمداد میکنید، دیگر تان مجاهد کبیر که بارها بخاطر دفاع از خون سربازان میهن قسم یاد کردید و دیگر تان هم مسوول ع خاد کشور بودید چه شده بود شما ها را که شاهد ریختن خون هزاران سرباز میهن و تسلیمی کندک ها، ولایات و قول اردوها کشور بودید؛ اما لب تر نکردید، چرا ؟

۲- اگر می‌گوید ما از همه چیز خبر داشتیم؛ اما کاری از دست ما پوره نبود، پس چرا منحیث رهرو قهرمان ملی کشور مردانه وار استعفا ندادید ؟چون در قاموس رهروان قهرمان ملی بی همتی، رعب و مادی پرستی جای ندارد.

۳- خوب گیریم تا اینجایی کار شما ها بی گناه بودید، زمانیکه اشرف غنی احمدزی خاین با دار و دسته مفسد اش از ارگ فرار کردند، چرا شما ها حالت اضطراری اعلان و نظر به قانون اساسی سرپرستی ریاست جمهوری را تصاحب نکردید و یا ساده‌تر چرا حکومت نظامی را به رهبری بسم الله خان اعلان نکردید ؟جالب این است که طالب نا رسیده به دروازه های کابل یکی تان با موتر شخصی به پنجشیر فرار کردید، دیگر تان به دوبی و دیگر تان هم در کابل پنهان شدید چرا ؟ حتما زیر کاسه نیم کاسه ای است، در غیر آن جواب ملت را دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا