• انتشار: ۲۷ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68371
پرینت

پرتغال ۲۱۰ پناهجوی دیگر افغان را پذیرفت

مقام های کشور پرتغال می گویند که یک گروه ۲۱۰ نفری از افغان های آسیب پذیر روز سه شنبه ۱۶ نوامبر وارد این کشور شده اند.

«فرانسیسکو آندره» وزیر امور خارجه پرتغال به رسانه های این کشور گفت که یک گروه ۲۱۰ نفری از پناهجویان افغان به شمول زنان و کودکان روز سه شنبه ۱۶ نوامبر (۲۵ عقرب) وارد میدان هوایی شهر لیسبون پایتخت این کشور شدند.

گفتنی است که پرتغال پیش تر نیز یک گروه ۲۶۶ نفری از پناهجویان افغان به شمول آنهایی که با نیروهای پرتغالی تحت پیمان ناتو در افغانستان همکاری داشتند، و دیگر افغان های آسیب پذیر به شمول قضات، خبرنگاران، فعالان مدنی و ورزشکاران را پذیرفته بود.

فرانسیسکو آندره گفت: «با آمدن این گروه از پناهجویان افغان، تعهد پرتغال در پاسخ به درخواست جامعه جهانی برای پذیرش پناهجویان افغانستان تقریبا کامل شده است.»

وی افزود که تمامی پناهجویان وارد شده به این کشور در صحت کامل بسر می برند و تنها یک خانم باردار در اواخر دوران حاملگی اش است که تحت مراقبت مقام های صحی قرار دارد.

وزیرخارجه پرتغال در همین حال افزود که کشورش محدودیت مشخصی برای تعداد پذیریش پناهجویان افغان ندارد و انتظار دارد که در هفته های آینده شمار زیادی از پناهجویان دیگر وارد این کشور گردند.  

«سونیا پرییرا» نماینده کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در میدان هوایی لیسبون به استقبال این گروه از پناهجویان رفته بود و گفت که آنها را مطابق به درخواست هر کدام به مراکز مختلف اعزام خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.