• انتشار: ۲۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۴۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 65779
پرینت

پدر و پسری که طی یک هفته در دو مسجد جان خود را از دست دادند

حاجی «نمعت الله رجبی» از جمله قربانیان حادثه روز گذشته (جمعه) در «مسجد جامع فاطمیه» قندهار است که هفته پیش فرزندش نیز در حادثه ای مشابه در «مسجد جامع سیدآباد» قندوز جان باخته بود.

گروه تروریستی داعش روز گذشته (جمعه ۲۳ میزان) حمله ای را بر مسجد جامع فاطمیه در شهر قندهار متعلق به اهل تشیع افغانستان راه انداخت که در نتیجه این حادثه مرگبار دست کم ۴۷ تن جان خود را از دست دادند.

این حمله زمانی رخ داد که نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه در این مسجد بودند.

گروه داعش یک هفته قبل از آن یعنی در روز جمعه هفته گذشته (۱۶ میزان) حمله ای مشابه بر مسجد جامع سیدآباد قندوز راه انداخت که در آن حادثه نیز دست کم ۵۰ تن جان خود را از دست دادند.

اما در میان شهدای این دو حادثه، یک خانواده طی تنها یک هفته و با فاصله ای بیش از یک هزار کیلومتر دو شهید دادند.

«نعمت الله رجبی» پدر دو فرزند پسر، روز گذشته و در حالی که برای ادای نماز جمعه در تنها مسجد جامع اهل تشیع شهر قندهار که نماز جماعت جمعه در آن برگزار می گردد، رفته بود جان خود را در این حادثه مرگبار از دست می دهد.

این در حالیست که فرزند او «عزت الله رجبی» نیز هفته قبل از آن در حادثه مشابه در مسجد جامع سیدآباد ولایت قندوز جان خود را از دست داده بود.

از نزدیکان خانواده رجبی به خبرگزاری رها می گویند که خانواده حاجی نعمت الله رجبی ساکن ولایت قندهار هستند، اما پس از آنکه دولت پیشین سقوط کرد و طالبان وارد قندهار شدند، فرزند آنها یعنی عزت الله رجبی به ولایت قندوز رفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.