• انتشار: 25 فوریه 2020
  • ساعت: 20:21
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 41957
پرینت

پدرام: امریکا عمل بدبختی، فقر و ناامنی در افغانستان است/نتیجه انتخابات باید باطل اعلام گردد

پدرام همچنین از احتمال «معامله» عبدالله با غنی ابراز نگرانی کرد و گفت با روی کار آمدن حکومت «پنجاه-پنجاه» مردم کشور بیشتر از حکومت وحدت ملی کشته و معیوب خواهند داد.

عبدالطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواستار ابطال نتیجه انتخابات شد و حضور امریکایی‌ها را در کشور عامل بدبختی، فقر و ناامنی افغانستان خواند.
عبدالطیف پدرام از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری امروز سه‌شنبه(۶ حوت) در یک نشست خبری در کابل گفت نتیجه انتخابات باید باطل اعلام شود و مجلس «موسسان» روی ایجاد دولت موقت کار نماید.
پدرام گفت: حتا در اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری کمیشنران هردو کمیسیون دچار تنش داخلی شده و روی نتایج حاصله ابراز نظرهای متفاوت کرده‌اند.
او تاکید کرد اکنون باید نتایج پر تقلب انتخابات ریاست جمهوری باطل اعلام شود و یک جبهه فراگیر و مشارکتی تحت نام مجلس «موسسان» ایجاد شود تا روی ساختار دولت بعدی کار کند.
پدرام همچنین از احتمال «معامله» عبدالله با غنی ابراز نگرانی کرد و گفت با روی کار آمدن حکومت «پنجاه-پنجاه» مردم کشور بیشتر از حکومت وحدت ملی کشته و معیوب خواهند داد. همچنین دسترخوان مردم بیش از گذشته تهی شده و فقر دامن‌گیر جامعه خواهد شد.
رییس تکت انتخاباتی « آزادی، عدالت و امنیت» همچنین با حمایت از حرکت‌های اعتراضی شهروندان در برخی از ولایت‌ها گفت او این حرکت‌ها را در راستای غیر متمرکز سازی قدرت و فدارالیزه شدن می‌داند.
او افزود: ما برای فدرالی شدن نظام و آزاد شدن کشور از سیطره اشغال‌گران امریکایی مبارزه می‌کنیم و از قیام‌های مردمی نیز که در راستای برانداختن «رژیم کودتایی» شکل گرفته‌اند، حمایت می‌کنیم.

پدرام همچنین گفت که ما امریکایی‌ها را عامل بدبختی مردم افغانستان می‌دانیم و هفتاد درصد فقر و بیکاری را نیز محصول حضور آنان در کشور خود می‌دانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.