• انتشار: 3 فوریه 2016
  • ساعت: 12:30
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6760
پرینت
جنرال مراد:

“پایه های برق تخریب شده به زودی ترمیم خواهند شد”

جنرال مراد علی مرادی معاون ستاد ارتش کشور می گوید که نیروهای امنیتی کشور طی دو روز آینده امنیت محل پایه های برق تخریب شده را تامین خواهند کرد و این پایه ها ترمیم خواهند شد.

قابل ذکر است که تقریبا یک هفته پیش یک پایه برق در منطقه دندشهاب الدین ولایت بغلان که برق وارداتی ۲۵۰ مگاواتی ازبکستان را به کابل وصل می کرد توسط گروه طالبان تخریب شد و اکثر مناطق کابل در خاموشی فرو رفت.

هنوز پایه برق قبلی ترمیم نشده بود که دو پایه دیگر برق نیز دو روز پیش تخریب شد.

مقامات محلی ولایت بغلان می گویند که نیروهای امنیتی کشور عملیاتی را برای پاکسازی منطقه دندشهاب الدین از وجود مخالفان مسلح در دست دارند، اما هنوز این عملیات آغاز نشده است.

این مقامات می افزایند هم اکنون جنگ شدید در منطقه دند غوری در جریان است و به همین منظور عملیات پاکسازی هنوز به منطقه دند شهاب الدین نرسیده است.

لازم به ذکر است که منطقه دند شهاب الدین منطقه وسیعی از توابع مرکز ولایت بغلان است که تراکم طالبان در این منطقه زیاد می باشد.

در همین حال اما جنرال مراد علی مرادی معاون ستاد ارتش کشور صبح امروز گفت که نیروهای امنیتی کشور برای پاکسازی منطقه از وجود دشمنان اعزام شده اند و به زودی زمینه ترمیم این پایه های برق فراهم خواهد شد.

مقامات محلی می گویند که این پایه های برق توسط ماین گذاری های طالبان تخریب شده اند، اما طالبان این موضوع را رد می کنند و می گویند که شلیک گلوله های سنگین نیروهای دولتی سبب تخریب این پایه های برق شده است.

گفته می شود که سران محلی از طالبان خواسته اند تا به پایه های برق آسیبی نرسانند، و طالبان نیز گفته اند که برای پایه های برق و یا کسانی که به ترمیم این پایه ها می پردازند مشکلی ایجاد نمی کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.