فرهنگی هنری

پایان نمایشگاه خیابانی کتاب در بدخشان؛ کودکان «روزگار به دوش» کتاب دریافت کردند

پنج هزار کتاب در ولایت بدخشان توسط کتابخانه قاضی زاده به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شد که از این تعداد هشت صد جلد کتاب آن مربوط به شاعران و نویسندگان ولایت بدخشان بود.

احمد نبیل قاضی زاده مسوول این کتاب فروشی در ختم این نمایشگاه خیابانی کتاب، به رسانه ها گفت که برای یک هفته نمایشگاه خیابانی کتاب را با به نمایش گذاشتن پنج هزار جلد کتاب در بدخشان برگزار کرده است.

وی گفت، از این میان هشت صد جلد کتاب آن مربوط شاعران و نویسندگان مردم بدخشان است.

او گفت: «ما به عقب بر نمی گردیم و از گذشته قوی تر حرکت می کنیم و از دیگران نیز توقع داریم که در راستای روشن سازی اذهان مردم گام بردارند.»

نقیب الله ثاقب یار رئیس اطلاعات و فرهنگ حکومت ضمن قدردانی از برگزاری این چنین نمایشگاه کتاب خیابانی گفت که ولایت بدخشان ریشه در تاریخ کهن و چند هزار ساله دارد.

آقای ثاقب یار می گوید ریاست اطلاعات و فرهنگ (حکومت فعلی) مسوولیت دارد که از فرهنگیان و کتاب فروشی ها حمایت کند.

طبق گفته های او مرگ تدریجی یک ملت زمانی بوقوع می پیوندد که فرهنگ یک ملت از میان برداشته شود.

در همین حال باشندگان بدخشان از این اقدام استقبال می کنند و از حکومت طالبان می خواهند در راستای بازگشایی مکاتب و حمایت از مطالعه اقدام جدی نمایند.

«دوکتورعبدالقدیر بران» یک از تن فرهنگیان ولایت بدخشان در پیامی به جوانان بدخشان گفت: «بیایید دوباره به مطالعه کتاب رجوع کنید، زیرا کتاب است که انسانیت را یاد می دهد.»

همچنین سید نورالله باحث از دیگر اشتراک کنندگان این برنامه اطفال را به مثابه غنچه های گل عنوان کرد که فردا می توانند به یک دانش زنده تبدیل شوند.

ختم نمایشگاه خیابانی کتاب با حضور پسران و جوانان مزین شده بود که نان آور خانه های خود بوده و از درس و تعلیم نیز بنابر مشکلات اقتصادی باز مانده بودند.

مسوولان این نمایشگاه خیابانی کتاب نیز بخاطر تشویق و ترویج فرهنگ مطالعه برای کودکان که بجای قلم، درس و تعلیم بوت پالیشی می کنند کتاب و قلم به عنوان تحفه تقدیم نمودند.

نمایشگاه خیابانی کتاب در حالی در بدخشان به نمایش گذاشته می شود که چندی قبل تعدادی از کتابخانه ها به دلیل نبود مشتری و مخاطب دروازه های خود را بستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا