امنیت و جرایم

پاکستان: ۹۰ درصد گروه های تروریستی از افغانستان کوریدور اقتصادی چین و پاکستان را هدف قرار می دهند

اداره مبارزه با تروریزم پاکستان اعلام کرد نود درصد گروهای تروریستی که از خاک افغانستان اقدام می کنند پروژه های چند میلیارد دالری کوریدور اقتصادی چین و پاکستان را هدف قرار می دهند.

جواد اقبال وزیر، معاون بازرس کل اداره مبارزه با تروریزم پاکستان، به «نیوز اینترنشنال» گفت نود درصد گروه های تروریستی عملیات شان را از افغانستان برنامه ریزی می کنند.

وی افزود این گروه ها اغلب «کوریدور اقتصادی چین و پاکستان، تاسیسات کلیدی، تیم های واکسیناسیون فلج اطفال و فعالیت های اقتصادی» را هدف می گیرند.

اداره مبارزه با تروریزم پاکستان در سال گذشته طی عملیات متفاوت پنچ گروه وابسته به داعش شاخه خراسان را در پیشاور و منطقه بانو متلاشی کرده است.

به گفته این اداره گروه های تروریستی متلاشی شده در چهل مورد کشتار هدفمند به شمول حمله به تیم های واکسیناسیون فلج اطفال دست داشته اند.

اقبال وزیر تاکید کرد در سال میلادی که به تازگی پایان یافت در عملیات متفاوت در ایالت خیبر پختونخواه، نزدیک به یکصد و ده تروریست کشته و ۵۹۹ تن دیگر دستگیر شدند.

به گفته رئیس اداره مبارزه با تروریزم پاکستان، تروریستان کشته و دستگیر شده در این عملیات ها از تروریستان سرشناسی بودند که برای سر آنها میلیون ها روپیه جایزه تعیین شده بود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا