• انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۳۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26664
پرینت

پاکستان و آمریکا برای ثبات افغانستان باید با یکدیگر همکاری کنند

سفیر پاکستان در ایالات متحده گفته است که پاکستان و آمریکا باید برای ثبات و تامین امنیت افغانستان و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

«اعزازاحمد چودری» سفیر پاکستان در آمریکا روز گذشته (جمعه) طی سخنانی در دانشگاه پیتزبورگ آمریکا به شهروندان پاکستانی-آمریکایی گفت که دو کشور برای ثبات و صلح منطقه بویژه افغانستان باید با یکدیگر همکاری کنند.

آقای چودری خاطر نشان کرد که پاکستان و آمریکا طی ۷۰ سال گذشته در زمینه های بسیاری به شمول تحصیلات، تجارت و عرصه فن آوری اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته اند. وی همچنین به همکاری دو کشور در شکست گروه القاعده اشاره کرد.

وی علاوه کرد: «مردم پاکستان توقع روابطی بر پایه احترام و اعتماد متقابل دارد.»

این گفته ها در حالی از سوی سفیر پاکستان در آمریکا مطرح می گردد، که اخیرا آمریکا کمک های نظامی اش به این کشور را با بیان اینکه پاکستان بازی دو گانه در راستای مبارزه علیه تروریسم دارد، به حالت تعلیق در آورد.

دونالد ترامپ چند ماه پیش و بدنبال اعلام استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان و منطقه جنوب آسیا گفت که فشارهای بیشتر بر پاکستان در این راهبرد در نظر گرفته شده است.

چند روز پیش نیز گزارش های مطرح شد مبنی بر اینکه آمریکا و انگلیس در تلاش اند تا دیگر اعضای گروه ویژه اقدام مالی (یک نهاد بین المللی مبارزه علیه پولشویی و تامین کنندگان تروریسم) را ترغیب کنند که نام پاکستان را در لیست کشورهای تامین کنندگان مالی تروریسم قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.