سیاست

پاکستان هیاتی سری به افغانستان اعزام کرده تا با طالبان پاکستان گفت و گو کند

حکومت پاکستان یک هیات سری را به افغانستان اعزام کرده تا با میانجی گری امارت اسلامی طالبان، با تحریک طالبان پاکستان بر سر احیای آتش بس موقت جهت از سرگیری مذاکرات صلح، گفت و گو کند.

یک منبع آگاه به رادیو اروپای آزاد گفته است که اسلام آباد یک هیات سری را موظف کرده تا ضمن سفر به افغانستان و با میانجی گری امارت اسلامی طالبان با تحریک طالبان پاکستان بر سر احیای آتش بس موقت و توافقنامه صلح گفت و گو کند.

این منبع آگاه گفته است که هیات پاکستانی در تاریخ ۹ جنوری (۱۹ جدی) وارد ولسوالی برمل در ولایت پکتیکا شد و با «نور ولی محسود» رهبر تحریک طالبان پاکستان و با حضور مقام های طالبان افغانستان سه تا چهار دور مذاکرات برگزار کردند.  

به گفته این منبع، مقام های تحریک طالبان پاکستان نیز از هیات حکومت پاکستان به گرمی استقبال کرده و بنا به رسم مهمان نوازی، دو گوسفند برای آنها قربانی کردند.

هیات پاکستان به مدت دو شب در ولایت پکتیکا حضور داشت.

منبع علاوه کرده است که هیات پاکستانی پس از اتمام مذاکرات با طالبان پاکستان به کابل سفر کرده و با برخی مقام های امارت اسلامی دیدار کرد.

تحریک طالبان پاکستان خواهان آزادی یکصد تن از مقام های ارشد این گروه از زندان های پاکستان و همچنین خواهان اجرا شدن قوانین شریعت اسلامی در مناطق قبایلی نشین پاکستان می باشد.

لازم به ذکر است که تحریک طالبان پاکستان و حکومت پاکستان چندی پیش نیز با یکدیگر توافق آتش بس یک ماهه امضا کردند، اما این آتش بس موقت پس از اتمام تاریخ، تمدید نگردید و طالبان پاکستان پس از آن حملات خود را افزایش داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا