دیدگاه ها

هند طالبان پاکستانی را تمویل و تجهیز می کند

چند روز پس از گزارش سازمان ملل مبنی بر فعالیت حدود پنج هزار و پنج صد جنگجوی گروه های تروریستی در افغانستان، تحریک طالبان پاکستان نسخه هند خود را اجرا کرد که به گفته تحلیل گران ترفندی هندی برای هدف قرار دادن پاکستان و اقلیت های هندی می باشد.

تیم حمایت تحلیلی و نظارت از تحریم های سازمان ملل در گزارش پنج فبروری خود تعداد جنگجویان تحریک طالبان پاکستان را بین سه تا پنج هزار در افغانستان اعلام کرد که توسط ولی مهسود رهبری می شوند.

براساس این گزارش که به شورای امنیت سازمان ملل ارسال شد به موضوع اعضای فامیل جنگجویان تحریک طالبان نیز اشاره کرده است: خانواده اعضای تحریک طالبان پاکستان امیدوار است در پاکستان ساکن و به صورت مصالمت آمیز در جوامع محلی ادغام شوند. یک هفته پیش اما شیخ رشید احمد، وزیر امور داخله پاکستان، اعلام کرد دولت فدرال پاکستان مذاکره با تحریک طالبان پاکستان به دلیل شرایطی که این گروه تعیین کرده را کنار گذاشته است.

وی افزود شرایطی که طالبان پاکستان تعیین کردند و به دنبال آن آتش بس را نقض نمودند برای دولت پاکستان قابل پذیرش نیست.

به گفته رشید احمد دولت پاکستان نشانه هایی دریافت کرده که عدم موفقیت مذاکرات را بیان می کند.

به نقل از دیلی تایمز، تحریک طالبان پاکستان در ادامه حملات تروریستی خود از خاک افغانستان علیه پاکستان را افزایش داد.

این در حالی ست که پاکستان همواره از دولت پیشین افغانستان و امارت اسلامی در حال حاضر خواسته است پناهگاه های امن طالبان پاکستان در خاک افغانستان را نابود کند. پاکستان از سویی هم مدت هاست به جامعه جهانی گفته است سازمان های استخباراتی دشمن به ویژه «آر اِی وی» هند در حملات تروریستی علیه پاکستان دخیل بوده اند.

به گفته مقامات پاکستان، هند نه تنها تحریک طالبان پاکستان را آموزش می دهد که به آنها تجهیزات نظامی و مصونیت می دهد تا علیه پاکستان دست به عملیات های تروریستی بزنند. هند می خواهد با جذب طالبان ضد افغانی از آنها برای انجام عملیات های تروریستی در پاکستان استفاده نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا