• انتشار: 25 ژوئن 2020
  • ساعت: 15:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45204
پرینت
در گزارش سالانه امریکا در مورد تروریزم آمده است

پاکستان همچنان لانه امنی برای تروریستان می باشد

در گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا در مورد تروریزم آمده است که پاکستان علی رغم ادعاهای مطرح شده هرگز اقدامات لازم در برابر گروه های تروریستی را انجام نداده است.

در گزارش سالانۀ وزارت خارجه امریکا درباره «تروریسم» آمده است پاکستان هنوز هم پناهگاه امن تروریستان است و طالبان و شبکه از خاک پاکستان حملات زیادی علیه افغانستان طراحی و انجام داده است.

این گزارش که شب گذشته (چهارشنبه، چهارم سرطان) نشر شد، در باره فعالیت هراس‌افگنان، تحرکات آنان و تلاش‌های امریکا در امر مبارزه با ترویسم در سال ۲۰۱۹ اطلاعات داده است.

هم‌چنان در این گزارش آمده پاکستان در برابر فعالیت گروه‌های ترویستی اقدامات کافی انجام نداده است. از طالبان، شبکه حقانی، گروه طیبه و جیش‌محمد به عنوان گروه‌هایی یاد شده که از خاک پاکستان علیه افغانستان و هند استفاده می‌کنند.

در بخشی از این گزارش آمده پاکستان به گروه‌های تروریستی اجازه داده است تا کشورهای منطقه، به ویژه افغانستان و هند را هدف قرار دهند.

گزارش تصریح کرده پاکستان در برابر شماری از تروریستان شناخته‌شده، از جمله مسعود اظهر، رهبر گره جیش‌محمد اقدامات لازم را انجام نداده است.

بربنیاد داده‌های این گزارش، اکثریت مدرسه‌های پاکستان مکانی برای افراط گرایان است و همه روز در این مکان‌های افراطیت تدریس می‌شود.

گزارش افزوده با وجود فعالیت گروه‌های تروریستی در پاکستان، این کشور طالبان را به کاهش خشونت‌ها در افغانستان متقاعد کرده است.

در بخش پایانی این گزارش آمده است که شماری از کشورهای آسیای میانه از گسترش تروریسم در افغانستان نگران اند و افغان‌های برگشته از جنگ سوریه و عراق را تهدید بالقوه برای آسیای میانه می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.