سیاست

پاکستان: هدف «اتصال منطقه ای» سازمان همکاری شانگهای بستگی به ثبات افغانستان دارد

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان روز پنجشنبه (۴ قوس) در بیستمین نشست شورای نخست وزیران «سازمان همکاری شانگهای» به میزبانی قزاقستان گفت که ثبات در افغانستان برای دست یابی به یکی از اهداف اصلی سازمان همکاری شانگهای که همان اتصال منطقه ای است بسیار حیاتی می باشد.

لازم به ذکر است که بیستمین نشست شورای نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای روز پنجشنبه به میزبانی نخست وزیر قزاقستان به صورت مجازی و با اشتراک مقام های تمامی کشورهای عضو و ناظر این سازمان در سطح نخست وزیران، معاونین رئیس جمهور و یا وزرای خارجه برگزار شد.

افغانستان هم پیش از سقوط دولت پیشین عضو ناظر این سازمان بود.

شاه محمود قریشی در این نشست تاکید کرد که رهبران عضو سازمان همکاری شانگهای در بیست سالگی ایجاد آن باید تصمیم مشترکی بر ترسیم اهداف آینده این سازمان بگیرند.

وی با تاکید بر این موضوع که رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی کشورهای منطقه در گرو ثبات منطقه ای است، گفت ثبات در افغانستان باید به یکی از اولویت های تمامی اعضای این سازمان تبدیل گردد.

قریشی گفت که پاکستان به نوبه خود تلاش خواهد کرد تا افغان ها را در این شرایط مورد نیاز حمایت و کمک کند و با جامعه جهانی و کشورهای منطقه برای رسیدن به دیگر اهداف مشترک همکاری خواهد کرد.  

گفتنی است که نشست شورای نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای دومین مهمترین سطح از نشست میان اعضای این سازمان است که عمدتا روی بخش توسعه اقتصادی تمرکز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا