سیاست

پاکستان نیروی کار متخصص به افغانستان اعزام می کند

عمران خان نخست وزیر پاکستان خواستار آن شده تا نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف به شمول پزشکی، تکنالوژی معلوماتی و حسابداری به افغانستان اعزام گردد.

دفتر نخست وزیری پاکستان روز جمعه (۲۴ جدی) در بیانیه ای نوشت که عمران خان در سومین جلسه مقام های ارشد پاکستان (اپکس) در مورد افغانستان خواستار آن شد تا نیروی کار متخصص به ویژه در بخش های پزشکی، تکنالوژی معلوماتی، مالی و حسابداری به افغانستان اعزام گردد.

براساس بیانیه، نخست وزیر پاکستان همچنین خواهان همکاری بیشتر این کشور با افغانستان در زمینه های راه آهن، معادن، داروسازی و رسانه ها شده است.

بیانیه علاوه کرده است که در این جلسه نخست وزیر پاکستان بار دیگر از جامعه جهانی و نهادهای امدادرسان خواست تا کمک هایشان را برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و بروز فاجعه انسانی در افغانستان سرازیر کنند.

عمران خان در این جلسه تاکید کرد که پاکستان متعهد به فراهم کردن هر نوع کمک می باشد و مردم افغانستان را در این شرایط دشوار رها نخواهد کرد.

او همچنین از درخواست اخیر سازمان ملل متحد برای جمع آوری ۵ میلیارد دالر کمک به افغانستان در سال ۲۰۲۲ حمایت نمود.

لازم به ذکر است که سازمان ملل متحد هفته گذشته اعلام کرد که برای مبارزه با گرسنگی در افغانستان در سال ۲۰۲۲ به ۵ میلیارد دالر نیاز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا