• انتشار: 22 آگوست 2019
  • ساعت: 01:25
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36966
پرینت
والی کنر:

پاکستان طی سه روز گذشته ۷۰۰ موشک بر کنر شلیک کرده اند

شلیک موشک های اخیر از سوی پاکستان سبب شده شماری از خانه‌های باشندگان ولسوالی‌های شلتن، دانگام و ناری ولایت کنر آسیب ببیند.

ده سال می‌شود که نظامیان پاکستانی بر چندین ولایت کشور از جمله کنر موشک شلیک می‌کنند. با وجود این که حکومت گاهی به برخی از این شلیک‌ها پاسخ داده، اما هنوز نتوانسته از این حمله‌ها به‌ طور کامل جلوگیری کند.

عبدالستار میرزاکوال، والی کنر می‌گوید، نظامیان پاکستانی در سه‌روز گذشته بیش از ۷۰۰ موشک بر ولسوالی‌های شلتن، دانگام و ناری این ولایت شلیک کرده‌اند.

به گفتۀ او، در شلیک این موشک‌ها، شماری از خانه‌های باشندگان ولسوالی‌های شلتن، دانگام و ناری آسیب دیده‌است.

پیش از این در شلیک موشک‌های نظامیان پاکستانی هزاران خانواده در کنر آواره شده بودند.

جمال‌الدین سیار، عضو شورای ولایتی کنر، نیز می‌گوید اگر پاکستان دست از این حمله‌ها بر ندارد، آنان در کنار نیروهای امنیتی جواب این حمله را خواهند داد.

باشندگان ولسوالی‌های شلتن و اسمار کنر می‌گویند، هرچند این موشک‌ها تا کنون تلفاتی در پی نداشته است، اما اگر این حمله‌ها ادامه یابد ممکن است تلفاتی به دنبال داشته باشد و مردم مجبور به ترک خانه‌های‌شان شوند.

یار مولاخان، یکی از عالمان دین در کنر با محکوم کردن این حمله‌ها می‌گوید، پاکستان به دشمنی‌اش با مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

نظامیان پاکستانی ادعا می‌کنند که افراد مسلحی را که از افغانستان وارد پاکستان می‌شوند، هدف قرار می‌دهند. اما این ادعا از سوی مقام‌های محلی رد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.