• انتشار: ۱۶ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۴۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22341
پرینت

پاکستان: شبکه حقانی از پاکستان نه بلکه از افغانستان فعالیت می کند

وزارت خارجه پاکستان گفته است که هیچ یک از گروه های ترویستی حضوری سازمان یافته در پاکستان ندارند، و شبکه حقانی از پاکستان نه، بلکه از افغانستان فعالیت می کند.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز گذشته (پنجشنبه) مدعی شد که هیچ یک از گروه های تروریستی مانند تحریک طالبانی پاکستان، جماعت الاحرار، داعش و القاعده در پاکستان حضوری سازمان یافته ندارند و شبکه تروریستی حقانی از پاکستان نه، بلکه از افغانستان فعالیت می کند.

نفیس زکریا روز گذشته در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت اتهامات حضور شبکه حقانی در مناطق قبایلی نشین پاکستان جز حرف چیزی دیگری نیست. “این اتهامات فقط برای این مطرح می گردد که ناکامی های خودشان را به گردن پاکستان بیاندازند. کشته شدن شماری از فرماندهان شبکه حقانی در افغانستان به وضوح نشان می دهد که این شبکه در افغانستان مستقر است و از پاکستان فعالیت نمی کند.”

او همچنین گفت در نتیجه عملیات های موثر ضد تروریسم نیروهای امنیتی پاکستان، تروریستان از این کشور گریخته اند و پناهگاه هایشان در پاکستان نابود شدند. “این موضوع با بهتر شدن وضعیت امنیتی در پاکستان قابل اثبات می باشد. طالبان و دیگر شاخه های تروریستی از پاکستان ریشه کن شدند و آن دسته که جان سالم بدر برده اند از افغانستان فعالیت می کنند. عملیات ضد تروریستی پاکستان بدون هیچ گونه تبعیضی اجرا می گردد و تروریستان در حال فرار از کشور هستند.”

آقای زکریا همچنین گفت در جریان سفر هیات آمریکایی به رهبری سناتور مک کین به پاکستان، مسایل مرتبط با افغانستان نیز مورد بحث قرار گرفت. “پاکستان به یک پروسه صلح به رهبری افغان ها باورمند است. صلح و ثبات در افغانستان تاثیری مستقیم بر صلح و ثبات در پاکستان دارد. پاکستان آماده هر گونه همکاری به هدف آوردن صلح و ثبات در کشور همسایه است.”

او افزود “پاکستان خود قربانی تروریسم است، که این فعالیت های تروریستی توسط آژانس های تحت حمایت دولت هند صورت می گیرد و اسنادی موثق در این زمینه وجود دارد. هند همچنین بخشی از مشکلات افغانستان است. این کشور نمی خواهد که صلح در افغانستان برقرار باشد. مردم پاکستان صادق ترین دوستان افغانستان می باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.