• انتشار: 8 سپتامبر 2021
  • ساعت: 15:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 62808
پرینت

پاکستان: سفر رئیس آی اس آی به افغانستان در نبود دولت ضروری بود

پاکستان با اشاره به سفر اخیر جنرال فیض حمید رئیس استخبارات این کشور به کابل گفته است در نبود یک دولت رسمی در افغانستان، این مسافرت ضروری بود.

«فواد چودری» وزیر اطلاعات و نشرات پاکستان در مصاحبه با بی بی سی انگلیسی گفته است در نبود یک دولت رسمی در افغانستان، سفر جنرال فیض حمید رئیس استخبارات آن کشور به کابل یک امر ضروری بود.  

آقای چودری افزود پاکستان برخی نگرانی های عمیق از جمله گسترش فعالیت های گروه داعش و مسئله تحریک طالبانی پاکستان را با خود دارد که باید با اداره کابل درباره آنها به بحث و گفتگو بپردازد.  

او همچنین علاوه کرد که جنرال فیض حمید تنها رئیس استخباراتی خارجی نیست که برای اولین بار پس از روی کار آمدن طالبان به کابل سفر می کند، بلکه پیش از نیز ویلیام برنز رئیس سازمان سیا و روسای سازمان های جاسوسی قطر و ترکیه نیز وارد کابل شده بودند.

وزیر اطلاعات و نشرات پاکستان تاکید کرد که منکر رابطه پاکستان با طالبان نیست، بلکه همین رابطه ها بود که زمینه مذاکرات آمریکا با طالبان و توافق نامه دوحه در قطر را فراهم ساخت.

فواد چودری همچنین در خصوص دولت تازه اعلام شده از سوی طالبان گفت که هنوز زود است درباره این دولت بتوان نظر داد.

آقای چودری همچنین گزارش های موجود مبنی بر اینکه ارتش پاکستان به طالبان برای حمله به مواضع پنجشیر کمک کرده است را رد کرد و گفت: “هند یک داستان تخیلی از خود درست کرد و درست مانند بازی های کامپیوتری وانمود کرد که پاکستان در حمله به پنجشیر به طالبان کمک می کرده است.”

وی علاوه کرد: “زمانی که این اتفاقات افغانستان و گزارش رسانه های هندی را می بینم، احساس می کنم ما (پاکستان) قدرت ماورایی داریم و هر کاری که دلمان بخواهد انجام می دهیم.”  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.