• انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۳۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18780
پرینت

پاکستان: سال پیش رو سال صلح و همکاری در منطقه است

وزارت خارجه پاکستان گفته است که همچنان متعهد به ادامه همکاری های خود برای تامین صلح و ثبات در افغانستان است.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان امروز (سه شنبه) گفت که کشورش همچنان متعهد است که به همکاری های خود برای تامین صلح و ثبات در افغانستان ادامه دهد.

آقای زکریا گفت که پاکستان به همکاری های خود با جامعه جهانی و دولت افغانستان ادامه می دهد تا سال ۲۰۱۷ را به سالی برای همکاری های صلح، ثبات و امنیت در منطقه تبدیل کند.

وی افزود که اراده پاکستان برای شکست گروه های تروریستی همچنان قاطع است، و ظهور گروه های جدیدی مانند دولت اسلامی (داعش) مانع ادامه تلاش پاکستان برای مبارزه با پدیده تروریسم نخواهد شد.

نفیس زکریا همچنین علاوه کرد که اسلام آباد از تمامی کشورهایی که برای همکاری با پاکستان برای نابودی ریشه تروریزم از خود تمایل نشان داده اند، استقبال می کنند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت “ما به تمامی پیشنهادهای موجود مبنی بر بازنگری کلی سیاست های کشورمان با آمریکا توجه کرده ایم تا بفهمیم چگونه همکاری واشنگتن و اسلام آباد می تواند به صلح و ثبات در منطقه منجر شود و منافع دو کشور را نیز تامین کند.”

آقای زکریا همچنین با اشاره به گزارش های موجود علیه پاکستان مبنی بر وجود پناهگاه های امن تروریستان در این کشور، گفت که این گفته ها با واقعیت موجود در پاکستان همخوانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.