سیاست

پاکستان: رهبران گذشته افغانستان مقصر اتفاقات فعلی در کشور است

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که پس از اتمام اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به لندن رفته است در نشست «کمیسیون عالی پاکستان در لندن» با رد اتهام های موجود علیه این کشور مبنی بر حمایت پاکستان از گروه های تروریستی گفت رسانه ها باید به پاکستان بیایند و خودشان از نزدیک وضعیت را ببینند.

آقای قریشی علاوه کرد کشورهای غربی به دنبال آن هستند تا پاکستان را به «سپر بلای» خودشان بخاطر اتفاقات داخل افغانستان تبدیل کنند.

وزیر خارجه پاکستان همچنین افزود که بخاطر جنگ طولانی مدت در افغانستان و تصمیماتی که رهبران قبلی آنها گرفتند اوضاع افغانستان اینگونه است و مردم افغانستان متحمل درد و رنج طولانی مدتی شده اند.

قریشی گفت حامد کرزی برای حدود ۱۳ سال رئیس جمهور افغانستان بود و او همواره پاکستان را متهم به دخالت در امور داخلی افغانستان می کرد.  

او علاوه کرد مردم افغانستان از جنگ دیگر خسته شده اند و فقط به دنبال صلح و امنیت هستند.

وزیر خارجه پاکستان همچنین به دولت موقت طالبان اشاره کرد و گفت که پاکستان از تشکیل یک دولت همه شمول و فراگیر حمایت می کند.

وی در همین حال اما هشدار داد که جامعه جهانی باید با طالبان وارد تعامل شوند و این گروه را منزوی نکنند، زیرا انزوای افغانستان، کشور را با بحران انسانی و سیل دوباره مهاجران به سوی پاکستان و کشورهای غربی مواجه می سازد.

قریشی افزود پاکستان آماده است تا مرکز فعالیت های کمک رسانی برای افغانستان باشد و هر گونه کمکی را برای مردم افغانستان انجام می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا