بین الملل

 پاکستان دعوت امریکا برای شرکت در نشست دموکراسی را نپذیرفت

پاکستان در اقدامی نادر دعوت امریکا برای شرکت در نشست دموکراسی را رد کرد.

به نقل از آناتولی، در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: ما برای همکاری با ایالات متحده ارزش قائل هستیم و مایلیم آن را چه دوجانبه و چه از نظر همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گسترش دهیم.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ما تماس با واشنگتن را در خصوص بسیاری از مسائل ادامه می‌دهیم و معتقدیم که می‌توانیم درباره این موضوع نیز در فرصتی دیگر در آینده تعامل داشته باشیم.

در این بیانیه تاکید شده است: پاکستان به حمایت از همه تلاش‌ها برای تقویت گفتگو، تعامل سازنده و همکاری بین‌المللی برای پیشبرد اهداف مشترک ادامه خواهد داد.

(اجلاس سران برای دموکراسی) قرار است در ۹ و ۱۰ دسامبر (۱۸ و ۱۹ قوس) برگزار شود.

این در حالی ست که در سال های اخیر امریکا و پاکستان روی جنگ علیه تروریزم در افغانستان و نیز رشد مناسبات استراتژیک پاکستان با چین به اختلاف خورده اند.

اسلام آباد، که میانجی‌گر توافقنامه صلح دوحه بین ایالات متحده و طالبان در سال ۲۰۲۰ بود، از واشنگتن خواسته است تا دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند تا از یک “بحران انسانی” در این کشور جلوگیری کند. واشنگتن آزادسازی ۹ میلیارد دلار از دارایی‌های افغانستان را که بلافاصله پس از تسلط طالبان بر کابل در ماه اوت، بلوکه شده به پیشرفت دولت طالبان در قبال حقوق بشر، به‌ویژه زنان، مشروط کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا