• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 68488
پرینت

پاکستان: دارایی های بلوکه شده افغانستان باید آزاد شود

نمایده دائم پاکستان در سازمان ملل گفت:«دولتمردان کنونی کابل برای احیای اقتصادی، پرداخت معاشات، احیای سیستم بانکی و فعالیت های اقتصادی کوچک نیاز به نقدینگی لازم دارند و این در حالی ست که کمبود نقدینگی به شدت در کابل احساس می شود.»

نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل می گوید افغانستان به سوی یک بحران انسانی وخیم در حال حرکت است و دارایی های بلوکه شده این کشور می بایست آزاد شود.

منیر اکرم که روز پنج شنبه هفته گذشته در سازمان ملل صحبت می کرد نسبت به  عمیق تر شدن شرایط انسانی در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت بلوکه کردن دارایی های افغانستان غیرقابل توجیه است.

وی گفت:«دولتمردان کنونی کابل برای احیای اقتصادی، پرداخت معاشات، احیای سیستم بانکی و فعالیت های اقتصادی کوچک نیاز به نقدینگی لازم دارند و این در حالی ست که کمبود نقدینگی به شدت در کابل احساس می شود.»

نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل در عین حال نسبت به سیل مهاجرت ها، گسترش داعش و دیگر گروه های تروریستی و دیگر پیامدهای منفی ناشی از عدم توجه به بحران های انسانی هشدار داد.

این اولین باری نیست که پاکستان خواستار آزاد سازی بیش از نه میلیارد دالر ذخیره بلوکه شده افغانستان توسط امریکا و  غرب می شود. مقامات ارشد پاکستان بارها خواستار رهایی این پول شده اند.

این درحالی ست که طالبان به تازگی در نامه ای سرگشاده به کنگره امریکا خواستار رهایی دارایی های بلوکه شده افغانستان شده اند تا جلو بحران انسانی قریب الوقوع گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.