سیاست

پاکستان: تمام تلاش خود برای کمک به حکومت طالبان را انجام می دهیم

نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان گفت این کشور تمام تلاش خود برای کمک به امارت اسلامی و مردم افغانستان را انجام می دهد.

صادق خان افزود پاکستان پس از پانزده آگوست و همزمان با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان نود و دو هزر افغان را از افغانستان خارج کرده است.

وی خطاب به اعضای کمیته مرکزی پاکستان-افغانستان که روز گذشته نهمین نشست خود را در اسلام آباد برگزار نمود، گفت پاکستان برای شهروندان افغانستان که وارد خاک پاکستان می شوند برنامه واکسیناسیون رایگان را راه اندازی کرده است.

نهمین نشست کمیته مرکزی پاکستان-افغانستان توسط مرکز مطالعات امنیتی و تحقیقی برگزار شده بود.

صادق خان همچنین افزود پاکستان در مقایسه با دیگر کشورها از سقوط دولت پیشین تاکنون بیشترین ویزا را برای افغان ها صادر کرده است.

براساس برآورد صادق خان، حدود سه هزار دوز واکسن به طور روزانه در مرز تورخم و بیشتر از هشت هزار دوز دیگر در مرز چمن به شهروندان افغان حین ورود به پاکستان تزریق شده است.

وی تاکید کرد پاکستان از جامعه بین الملل خواسته است به مردم افغانستان کمک کند و تحریم های امریکا بر افغانستان را دلیل سقوط اقتصادی در این کشور دانسته است.

صادق خان افزود برای رفع چالش های صحی در افغانستان، داکتران و پرستاران افغان توسط پاکستان آموزش داده شده اند.

از سویی هم اعضای کمیته مرکزی پاکستان-افغانستان پیشنهادات خود را به صادق خان و کمک ویژه به نخست وزیر برای تاسیس ارباب شهزاد ارائه کردند.

اعضای کمیته پیشنهاد دادند جامعه جهانی باید یک مکانیزم کمک رسانی موقت برای دور زدن موضوع به رسمیت شناختن طالبان را پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا