سیاست

پاکستان: تجهیزات نظامی بجامانده از امریکا در افغانستان بدست شورشیان بلوچ افتاده است

اسلام آباد می گوید که شماری از تجهیزات نظامی بجا مانده از نظامیان امریکا و نیروهای امنیتی دولت پیشین افغانستان هم اکنون در دست شورشیان بلوچ پاکستانی قرار گرفته است.

آسیا تایمز به نقل از منابع پاکستانی در گزارشی آورده است که جنگجویان «ارتش آزادی خواه بلوچستان» در حمله اخیر خود به دو کمپ نظامی در ایالت بلوچستان پاکستان، تجهیزات نظامی پیشرفته تری نسبت به نیروهای پاکستانی در دست داشتند، بطوریکه سربازان پاکستانی به سختی می توانستند در مقابل حمله آنان از خود دفاع کنند.

در این حمله دست کم ۷ سرباز پاکستانی کشته شدند.

گزارش علاوه می کند که جنگجویان بلوچ تجهیزاتی مانند سلاح های ام ۱۶ و ام ۴ و همچنین دوربین های لیزری هدف گیری در دست داشتند که می توان آنها را به راحتی روی هر نوع سلاحی نصب کرد تا هدف گیری بهتری داشته باشند.

یک مقام پاکستانی که خواسته نامش فاش نگردد به نشریه آسیا تایمز گفت: «تجهیزات و سلاح هایی که هم اکنون در دستان جنگجویان آزادی خواه بلوچستان می باشند بسیار پیشرفته تر از سلاح های تحت اختیار سربازان پاکستانی است، که این خود زنگ خطری برای اسلام آباد است.»

گفتنی است که نیویورک تامیز در ماه اکتبر سال گذشته میلادی در گزارشی آورد که بسیاری از سلاح های بجا مانده از نیروهای امریکایی و نظامیان دولت پیشین افغانستان، در بازارهای سیاه به صورت غیرقانونی به فروش می رسد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا پس از سقوط دولت پیشین به دنبال تصمیم جو بایدن برای خروج نظامی از افغانستان، گفت که در حدود ۸۵ میلیارد دالر تجهیزات نظامی به دست طالبان افتاده است.

بیشتر بخوانید:

دونالد ترامپ: روسیه و چین از تجهیزات نظامی باقیمانده در افغانستان بهره می برند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا