سیاست

پاکستان به دنبال جذب حمایت مالی آمریکا برای حصارکشی با افغانستان است

خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان به رسانه های پاکستانی گفته است: «این (حصارکشی) برای آمریکا هزینه ای زیادی ندارد. جنگ افغانستان که بسیار بیشتر هزینه دارد.»

لازم به ذکر است که بخاطر مشکلات مالی، پاکستان نتوانسته است حصارکشی اش را تکمیل نماید، گرچه این حصارکشی با مخالفت جدی مقامات افغانستان مواجه بوده است.

اما وزیر خارجه پاکستان می افزاید که امیدوار است این حصار کشی تا سال بعدی میلادی به پایان برسد.

او با بیان اینکه ۲۳۰۰ کیلومتر خط مرزی کشورش با افغانستان برای عموم آزاد است، گفت روزانه بیش از هفتاد هزار تن از این خط عبور می کنند که می تواند منشایی برای تروریسم، قاچاق مواد مخدر و فعالیت های شورشیان در افغانستان باشند.

آصف افزود: «هر گونه رفت و آمد آزادی از خاک آنها (افغانستان) به طرف ما و از طرف ما به طرف آنها می تواند جرقه ای برای عدم اعتماد و به وضوح منجر به فعالیت های تروریستی در خاک ما و یا در خاک آنها می گردد.»

خواجه آصف در حالی از آمریکا درخواست کمک مالی برای ساخت حصارکشی اش با افغانستان می کند، که آمریکا چندی پیش کمک های نظامی اش به پاکستان را با بیان اینکه این کشور بازی دو گانه در راستای مبارزه علیه تروریسم دارد، به حالت تعلیق در آورد.

دونالد ترامپ در صفحه اجتماعی اش نوشته بود: «آمریکا به طور احمقانه ای طی ۱۵ سال گذشته بیش از ۳۳ میلیارد دالر را به پاکستان داده است. در حالی که آنها با فرض اینکه رهبران ما احمق هستند، چیزی جز دروغ و فریب به ما نداده اند. آنها به تروریستان که ما در افغانستان بدنبال شان هستیم پناهگاه می دهند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا