• انتشار: 13 اکتبر 2019
  • ساعت: 16:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38615
پرینت
سناتور ارشد آمریکایی:

پاکستان به حمایت خود از طالبان و القاعده در افغانستان باید خاتمه دهد

مگی حسن، سناتور ارشد امریکایی پس از دیدار خود با مقام‌های افغانستان گفته است پاکستان باید به حمایت خود از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی پایان دهد.

 این مقام کنگره آمریکا در سفر خود به کابل در روز جمعه گذشته(۱۹ میزان)، با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت و شماری از مقامات زن دولت افغانستان دیدار کرد.

سناتور حسن پس از این دیدارها گفت: “بحث در خصوص جلوگیری از حملات تروریستی و ممانعت از اشاعه ایدئولوژی آن در دیدار با رهبران کلیدی افغانستان سودمند بود؛ برای ما مهم بود که مستقیما به رهبران ارشد پاکستان اعلام کنیم باید از حمایت طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی دست بردارند. علاوه بر این با بالا گرفتن تنش‌ها در کشمیر، مسئله حیاتی این است که راه‌های کاهش این ناآرامی‌ها در هر دو طرف را پیدا کنیم.”

این سناتور دموکرات در ادامه افزود: “چندین چیز آشکار است: یکی این‌که پاکستان به حمایت و پناه دادن به طالبان دامن می‌زند، در مورد القاعده نیز چنین رفتاری دارد ؛ داعش نیز حضوری جدی در افغانستان دارد که تهدیدی مستقیم علیه سرزمین خود ما به شمار می‌رود.”

این سناتور ارشد به دیدار اشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور، فرماندهان ارشد ارتش آمریکا و دیگر مقامات نظامی رفت و اقدامات مقابله با تروریسم و نیز قاچاق مواد مخدر را مورد بررسی قرار داد.

این در حالی است که دولت افغانستان نیز همواره پاکستان را به حمایت از مخالفان مسلح متهم کرده، اما اسلام‌آباد همواره این اتهامات را رد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.