• انتشار: 26 دسامبر 2019
  • ساعت: 09:48
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40205
پرینت

پاکستان برای حمله به ماموریت های هند در افغانستان از داعش و لشکر طیبه استفاده می کند

گزارش نشان می دهد حملات از نوع حمله انتحاری ست و ۵ فرد برای این انجام آنها آموزش دیده اند.

گزارش یک سازمان استخباراتی نشان می دهد که براساس یک نقشه طراحی شده قرار است ماموریت های هند در افغانستان مورد حملات انتحاری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری رها به نقل از «وان ایندیا»، سازمان استخباراتی پاکستان(آی اس آی) جنگجویان لشکر طیبه و داعش در افغانستان را برای این اهداف تجهیز و تمویل کرده است. تعداد زیادی از اتباع هندی نیز در گروه تروریستی داعش عضویت دارند. اتباع هندی عضو داعش شاخه خراسان از منطقه کرالا در این کشور می باشند.

این حملات در پاکستان برنامه ریزی می شود و فردی به نام صفی الله از لاهور این حملات را نظارت و هماهنگی می کند.

گزارش نشان می دهد حملات از نوع حمله انتحاری ست و ۵ فرد برای این انجام آنها آموزش دیده اند.

قابل یادآوری ست که جیش محمد در همکاری با طالبان نیز قبلا چنین حملاتی را برنامه ریزی و انجام داده بود؛ در سال ۲۰۰۸ یک حمله انتحاری در بیرون سفارت هند بیش از ۴۰ کشته برجای گذاشت.

باید گفت مأموریت های هند در افغانستان همواره از سوی گروه های تروریستی مورد هدف قرار گرفته است و مقامات هندی و افغانستانی بارها پاکستان را به حمایت از تروریزم متهم کرده اند.

پاکستان و سازمان استخباراتی این کشور اما همواره با رد این اتهامات که در برخی موارد با شواهد کافی همراه است همچنان به تمویل و تجهیز گروه های تروریستی برای انجام حملات تهاجمی و انتحاری در افغانستان علیه منافع ملی افغان ها و شرکای بین المللی اش از جمله هند ادامه داده است.

در تازه ترین مورد نارندا مودی، نخست وزیر هند در پیام تبریکی اش به مناسبت پیروزی رئس جمهور غنی در اعلام نتیجه انتخابات از تداوم همکاری دهلی نو با کابل در مبارزه با تروریزم و تقویت دموکراسی خبر داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.