سیاستِتیتر یک

پاکستان با مشکلات در افغانستان پیوند دارد؛ نشست سازمان همکاری اسلامی در جای دیگر برگزار گردد

جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود در بیانیه ای از برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی درباره بحران انسانی افغانستان استقبال کرده، اما از ریاست این سازمان خواسته تا این نشست را در کشوری به غیر از پاکستان برگزار کند.

براساس بیانیه، پاکستان با پیدایش مشکلات در افغانستان پیوند دارد و نباید این نشست مهم به نوعی به رژیم طالبان مشروعیت بدهد.

جبهه مقاومت ملی در بیانیه اش آورده است که «افغانستان به عنوان یک عضو بنیان گذار سازمان همکاری های اسلامی که امروز بر اثر جنگ های مداوم، خشکسالی و همه گیری بیماری کرونا بدترین فاجعه انسانی را تجربه می کند، نیاز عاجل به همبستگی اسلامی و عمل متحدانه­ی اسلامی همه اعضای سازمان همکاری های اسلامی دارد.»

لازم به ذکر است که پاکستان در دوران حاکمیت قبلی نیز همواره متهم به حمایت مستقیم از طالبان بوده است.

جنرال فیض حمید رئیس استخبارات پاکستان تنها چند روز پس از سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان، وارد کابل شد تا با برخی مقام های طالبان دیدار کند.

پس از آن بود که طالبان دولت موقت خود را اعلام و اعضای کابینه شان را معرفی کردند.

سازمان همکاری های اسلامی پس از سازمان ملل متحد دومین سازمان بین المللی بزرگ دنیا محسوب می گردد که ۵۷ عضو در چهار قاره دنیا دارد و دفتر مرکزی آن در شهر جده عربستان سعودی می باشد.

پیش تر مقام های عربستان سعودی از این سازمان خواسته بودند تا نشستی فوق العاده برای بررسی وضعیت افغانستان برگزار کند.

مقام های پاکستان امروز شنبه (۱۳ قوس) اعلام کردند که اسلام آباد میزبان نشست سازمان همکاری اسلامی در تاریخ ۱۹ دسامبر (۲۸ قوس) خواهد بود.   

نوشته های مشابه

۵ دیدگاه

  1. با سلام به خوانندگان، پاکستان مقصر اصلی جنگ ونابسامانی ها در افغانستان است مدافع وتربیت کننده تروریستان جهان می‌باشد ، این نشست در پاکستان نباید تشکیل شود . نابود باد پاکستان .

  2. باسلام. اگر این نشست درپاکستان میزبانی شود
    نتنها بنفع مردم افغانستان بلکه بنفع هیچ کشوره اسلامی دیگره این سازمان نیست مبنی براینکه
    گروه های تروریستی مانند القاده حقانی داعش طالبان وامثال اینان .ازطریق ای اس ای پاکستان تجهیز وتمویل مالی وسیاسی با همکاریه استخبارات انگیلیس وسازمانهایکه منافع انان درنبود چنین گروها در خطر قرار میگیرد پاکستان بهترین گذینه است
    امید وارم سازمان همکاریهای اسلامی دربرگزاری این نشست درپاکستان تجدید نظر نمایند تا باعث تداوم بیثباتی درمنطقه نگردد باتشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا