• انتشار: 30 اکتبر 2018
  • ساعت: 01:35
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30131
پرینت
جنرال جوزف ووتل رئیس ستا فرماندهی ارتش امریکا

پاکستان باید در مبارزه با تروریزم گام‌های عملی بردارد

جنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا در دیدار با امرالله محب مشاور امنیت ملی گفته است که پاکستان باید در مبارزه با تروریزم گام‌های جدی و عملی بردارد.

به گزارش رها، دفتر رسانه‌های شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌ای که به رسانه‌ها فرستاده، گفته است که جنرال ووتل رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا عصر دوشنبه ۷ عقرب با امر الله محب مشاور امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل مختلف از جمله صلح و مبارزه با تروریزم گفتگو نموده است.
در این خبرنامه آمده است: «جنرال ووتل گفت که ایالات متحدۀ امریکا از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها پشتیانی می‌نماید و افزود که کشورهای منطقه به خصوص پاکستان در امر مبارزه با تروریزم باید گام‌های جدی و عملی بردارد و در این زمینه ما در کنار افغانستان هستیم.»
براساس گزارش این خبرنامه، در این دیدار اسکات میلر، فرماندۀ عمومی نیروهای حمایت قاطع و وزیران دفاع و داخلۀ افغانستان نیز حضور داشته اند.
آقای ووتل پیش از دیدار با مشاور امنیت ملی با رئیس جمهور غنی دیدار کرده بود. در خبرنامه ارگ که خبر این دیدار را نشر کرده آمده است: «در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دوجانب در خصوص مذاکرات صلح بین‌الافغانی، تجهیز و تقویت بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی، روند اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی، مبارزه مشترک علیه تروریزم و تاثیرات استراتیژی ایالات متحده امریکا برای جنوب آسیا، بحث و تبادل نظر نمودند.»
این در حالی است که قرار بود نشست صلح مسکو با حضور افغانستان، طالبان و ده کشور دیگر تا چند روز آینده در مسکو پایتخت روسیه برگزار شود. اما وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده که تا کنون دولت افغانستان تصمیمی برای شرکت در این نشست نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.