• انتشار: 9 می 2020
  • ساعت: 12:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44142
پرینت
دیدار خلیلزاد با فرمانده ارتش پاکستان

پاکستان باید بر طالبان جهت آتش بس فشار وارد کند

زلمی خلیزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان برای دومین بار در کمتر از یک ماه به اسلام آباد سفر و با فرمانده ارتش پاکستان دیدار نمود.

 زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات محتده آمریکا در امور صلح افغانستان روز جمعه پس از سفر به هند و قطر به پاکستان رفت و با جنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش این کشور دیدار کرد.

دفتر روابط عمومی ارتش پاکستان در یک گزارشی گفت جنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش این کشور با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا دیدار و تازه‌ترین تحولات امنیتی منطقه از جمله وضعیت افغانستان را مورد بررسی قرار داده اند.

براساس این گزارش، زلمی خلیل‌زاد که ۲۷ حمل نیز به اسلام‌آباد سفر کرده بود، در کمتر از یک‌ماه دوباره از پاکستان بازدید کرد، موضوعی که کارشناسان آن را تلاش جدید واشنگتن برای استفاده از نفوذ اسلام‌آباد جهت متقاعد کردن و یا تحت فشار قرار دادن طالبان برای اجرای آتش‌بس در افغانستان تعبیر می‌کنند.

فرمانده ارتش پاکستان در این دیدار گفت تعهد این کشور در حمایت مستمر از روند صلح افغانستان، نشان دهنده رویکرد صادقانه اسلام‌آباد درخصوص صلح است و خلیل‌زاد نیز از ادامه تلاش‌های پاکستان برای کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه قدردانی کرده است.

ارتش پاکستان به جزئیات بیشتری این نشست اشاره نکرد اما تحلیلگران معتقدند واشنگتن بار دیگر برای برون رفت از بن بست فعلی در مذاکرات با طالبان در افغانستان از پاکستان انتظار همکاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.