• انتشار: 22 دسامبر 2016
  • ساعت: 23:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16623
پرینت

پاکستان بار دیگر به سوی ولایات کندهار و کنر راکت پرتاب کرد

نظامیان پاکستانی از آنسوی مرزهای کشور بار دیگر به راکت پراکنی هایشان به سوی ولایات کندهار و کنر پرداختند.

وزارت خارجه کشور در اطلاعیه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که به دنبال راکت پراکنی های نظامیان پاکستانی به سوی ولایات قندهار و کنر، «سید ابرار حسین» سفیر پاکستان در کابل را به وزارت خارجه احضار کرده است تا مراتب اعتراضات شدید دولت افغانستان را به وی ارائه کند.

لازم به ذکر است که نظامیان و ملیشه های پاکستانی از آن سوی خط دیورند به سوی ولسوالی معروف ولایت قندهار و ولسوالی سرکانو ولایت کنر راکت پرتاب کردند.

محمد موسی عارفی رئیس شعبه اول سیاسی وزارت خارجه بعدازظهر امروز در دفتر کاری اش با سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم در کابل ملاقات کرد و به وی یادداشت رسمی اعتراض افغانستان به راکت پراکنی های نظامیان و ملیشه های پاکستانی را سپرد.

وزارت خارجه سید ابرار حسین (سمت راست، دوم) سفیر پاکستان را به این وزارت احضار کرد.

آقای عارفی در این دیدار به آقای ابرار حسین گفت که در شرایطی که روابط دو کشور در مرحله حساسی قرار دارد، این راکت پراکنی ها تحریک کننده می باشد و سبب تشدید تنش ها و خدشه دار شدن بیشتر روابط دو کشور می گردد.

این در حالیست که مقامات پاکستانی راکت پراکنی نیروهای نظامی اش به سمت خاک افغانستان را رد کرده اند، اما در برخی موارد نیز اذعان کرده اند که این راکت ها به منظور مقابله با فعالیت های شورشیان در خط دیورند صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.