• انتشار: 14 ژانویه 2016
  • ساعت: 09:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6077
پرینت

پاکستان اقامت مهاجرین افغان را شش ماه دیگر تمدید کرد

مقامات پاکستانی می گویند که محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان مدت اقامت مهاجرین افغان در کشورش را که به تازگی پایان یافته است شش ماه دیگر تمدید کرد.  

با این تصمیم نخست وزیری پاکستان، یک و نیم میلیون مهاجر افغان که مدت اقامتشان در پایان سال ۲۰۱۵ تمام شده بود، می توانند تا پایان ماه جون ۲۰۱۶ در این کشور بمانند.

به گفته این مقامات، نخست وزیر پاکستان صلاحیت تصمیم گیری های مصلحتی را دارد؛ همچنین این موضوع نیز در اختیار کابیه فدرال قرار خواهد گرفت تا روند تمدید اقامت این مهاجران را قانونی کنند.

همچنین گفته می شود این تصمیم دو روز پیش گرفته شد و پس از آن به تمامی نهادهای مربوطه پاکستان از جمله پولیس اطلاع داده شد.

یک مقام پاکستانی گفت “از آنجایی که کابینه نمی توانست در آن زمان جلسه ای برگزار کند، نخست وزیر مطابق با صلاحیتی که داشت اقامت مهاجرین افغان را شش ماه دیگر تمدید کرد.”

وی همچنین افزود “کابینه بعدا تصمیم خواهد گرفت که اقامت مهاجرین ثبت شده را یک یا دو سال تمدید کند.”

وزارت فدرال پاکستان در نوامبر سال ۲۰۱۵ درخواستی از نخست وزیر پاکستان مبنی بر تمدید اقامت مهاجرین افغان تا یک سال دیگر کرده بود. گفتنی است که پاکستان از ۳۵ سال پیش تاکنون میلیون ها مهاجران افغان را در خود جای داده است.

در نشست سه جانبه ای که میان پاکستان، افغانستان و سازمان ملل متحد در کابل برگزار شد، افغانستان از اسلام آباد خواست تا اقامت مهاجران افغان را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.