• انتشار: 25 سپتامبر 2016
  • ساعت: 18:44
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13628
پرینت
وزیر مهاجران:

پاکستان از مهاجران افغان به عنوان ابزار سیاسی اش استفاده می کند

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجران و عودت کنندگان گفته است که پاکستان از مهاجران افغان مقیم در این کشور به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کند.

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجران وعودت کنندگان کشور امروز به اعضای مجلس سنا گفت که پاکستان از مهاجران افغان مقیم در این کشور به عنوان ابزار سیاسی اش استفاده می کند.

آقای بلخی گفت “وضعیت مهاجران افغان در پاکستان به شدت تحت تاثیر مسایل سیاسی و روابط دو کشور است. رفتار پاکستان با مهاجران در این کشور به شدت ریشه از مواضع سیاسی و روابط اسلام آباد-کابل دارد.”

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ارشد وزارت مهاجرین مطرح می شود که روزانه در حدود ۸ هزار مهاجر از پاکستان و ایران به کشور باز می گردند.

اقای بلخی با اشاره به این موضوع گفت گرچه دولت در راستای اسکان این مهاجران در تلاش است اما این تلاش ها کافی نبوده و وزارت مهاجرین هموراه با چالشی جدی روبرو بوده است.

در همین حال بسیاری از اعضای مشرانو جرگه در خصوص این معضل مهاجران افغان در پاکستان اظهار نگرانی کردند و دولت را متهم به بی توجهی در این رابطه کردند.

طلوع نیوز نوشت؛ محمد علم ایزدیار گفت “مهاجران به کشورشان بازگشته اند، اما دولت نتوانسته شرایط بازگشت خوبی برای آنها فراهم کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.