• انتشار: 9 آگوست 2020
  • ساعت: 16:23
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46915
پرینت

پاکستان از فیصله لویه جرگه مشورتی صلح برای رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان استقبال کرد

لویه‌جرگه در ماده‌ی دوم قطع‌نامه که امروز صادر کرد از رییس‌جمهور غنی خواست به‌منظور رفع موانع جهت آغاز مذاکرات صلح و قطع خون‌ریزی، ۴۰۰ زندانی طالبان را رها کند.

محمد صادق، نماینده‌ی ویژه‌ی پاکستان در امور افغانستان از پیشنهادات لویه‌جرگه مشورتی صلح به رییس‌جمهور اشرف غنی مبنی بر رهایی ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده‌ی طالبان استقبال کرد.

نماینده‌ی پاکستان امروز (یک‌شنبه، ۱۹ اسد) در تویتی نوشت با تطبیق این پیشنهادات یک مانع بزرگ در برابر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی برداشته خواهد شد.

لویه‌جرگه مشورتی صلح به‌منظور مشوره‌دهی در مورد رهایی ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده‌ی طالبان از میان فهرست پنج‌هزار نفری زندانیان این گروه در تاریخ هفدهم اسد برگزار و امروز با صدور قطع‌نامه‌ی ۲۵ ماده‌ای به کارش پایان داد.

لویه‌جرگه در ماده‌ی دوم این قطع‌نامه از رییس‌جمهور غنی خواسته است به‌منظور رفع موانع جهت آغاز مذاکرات صلح و قطع خون‌ریزی، ۴۰۰ زندانی طالبان را رها کند.

آقای غنی قبلا گفته بود ۴۰۰ زندانی طالبان مرتکب جرایم سنگین شده‌اند که او صلاحیت رهایی آنان را ندارد. او به همین منظور لویه‌جرگه مشورتی صلح را فراخواند.

از سوی هم، رییس‌جمهور غنی امروز در نشست اختتامی لویه‌جرگه مشورتی صلح گفت که در پاسخ به فیصله‌ی این جرگه، حکم رهایی ۴۰۰ زندانی گروه طالبان را امضا و آنان را آزاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.