• انتشار: 28 سپتامبر 2020
  • ساعت: 15:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49044
پرینت
عبدالله با وزیر خارجه پاکستان دیدار کرد

پاکستان از روند صلح افغانستان قاطعانه حمایت می کند

وزیر خارجه‌ی پاکستان در دیدار با عبدالله افزود او تمام طرف‌ها در افغانستان را برای دست‌یابی به یک راه حل سیاسی از طریق یک فرایند تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها تشویق می‌کند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در جریان سفرش به پاکستان، با شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان دیدار کرد.

سخنگوی‌ وزارت خارجه‌ی پاکستان در رشته‌تویتی گفت دو طرف در این دیدار در مورد گسترش روابط کابل – اسلام‌آباد و روند صلح افغانستان بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

براساس معلومات وزارت خارجه‌ی پاکستان، شاه‌محمود قریشی در این دیدار گفت کشورش از روند صلح افغانستان به‌صورت قاطعانه حمایت می‌کند. او تأکید کرد جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد.

قریشی در دیدار با عبدالله ابراز امیدواری کرد سفر او به اسلام‌آباد فصل تازه‌ای را در روابط دوجانبه باز کرده و از روند صلح نیز درک مشترک ایجاد کند.

وزیر خارجه‌ی پاکستان افزود او تمام طرف‌ها در افغانستان را برای دست‌یابی به یک راه حل سیاسی از طریق یک فرایند تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها تشویق می‌کند.

عبدالله عبدالله صبح امروز (دوشنبه، ۷ میزان) در رأس یک هیأت بلندرتبه‌ی دولتی به پاکستان رفت. آقای عبدالله قرار است سه روز در پاکستان بماند.

او در دومین روز اقامت خود در پاکستان با عمران‌خان نخست‌وزیر، جنرال قمر جاوید بجوا رییس ستاد ارتش و در سومین روز اقامت خود با رییس‌جمهور پاکستان دیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.