سیاست

پاکستان از امریکا خواست تمام دارایی های بلوکه شده افغانستان را آزاد کند

پاکستان با انتقاد از تصمیم بایدن در مورد تخصیص نیمی از دارایی های بلوکه شده افغانستان به قربانیان حادثه یازده سپتامبر بر آزادسازی کل دارایی های بانک مرکزی افغاستان تاکید کرد.

قابل ذکر است رئیس جمهور امریکا شام روز جمعه گذشته یک دستور اجرایی در مورد تهدید  فروپاشی اقتصادی در افغانستان امضا نمود.

براساس این دستور اجرایی نیمی از هفت میلیارد دالر از دارایی های بلوکه شده افغانستان به قالب کمک های انسانی به مردم افغانستان و نیم دیگر به قربانیان حادثه تروریستی یازده سپتامبر که در دادگاه های امریکا علیه طالبان دعوای حقوقی ثبت کرده اند اختصاص می یابد.

عاصم افتخار، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، گفت طی ماه های گذشته پاکستان همواره بر لزوم ارسال کمک های انسانی فوری به مردم افغانستان از سوی جامعه جهانی تاکید کرده و خواستار اقدام جهانی برای کمک به احیای اقتصاد در حال سقوط افغانستان شده است.

وی تاکید کرد یافتن راه هایی برای آزاد سازی فوری دارایی های بلوکه شده افغانستان به بحران انسانی و اقتصادی که مردم افغانستان را درگیر کرده کمک شایانی می کند.

آقای افتخار افزود موضع پاکستان در قبال دارایی های بلوکه شده افغانستان این است که این دارایی ها به ملت افغانستان تعلق دارد و باید آزاد شود.

وی تاکید کرد هرگونه تصمیم در مورد دارایی های افغانستان باید توسط خود مردم این کشور اتخاذ گردد.

این در حالی ست که روز گذشته یک مقام دیگر پاکستانی با اشاره به تصمیم بایدن در اختصاص نیمی از دارایی های بلوکه شده افغانستان به مردم افغانستان گفته بود «نصف نام بهتر از هیچ» می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا