• انتشار: ۶ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 14805
پرینت

پاکستان از آمریکا خواست تا ارتباط اداره های اطلاعات هند و افغانستان با تروریستان قطع شود

پاکستان بار دیگر مدعی شد که اداره های اطلاعات افغانستان و هند با گروه های تروریستی در ارتباط هستند و با آموزش و تمویل مالی این گروها، آنها را برای اجرای اهدافی نرم به پاکستان اعزام می کنند.

«جنرال ناصرخان جنجوعه» مشاور امنیت ملی پاکستان روز گذشته (چهارشنبه) در دیدار با «دیوید هیل» سفیر آمریکا در اسلام آباد گفت شاخه تحقیقات و تحلیل هند (اداره اطلاعات هند RAW) و اداره امنیت ملی افغانستان گروه های تروریستی را تشویق می کنند تا علیه اهداف کم استقامتی در پاکستان حملاتی را راه اندازی کنند.

جنرال ناصر خان جنجوعه با اشاره به حمله تروریستی علیه مرکز آموزش پولیس در شهر کویته گفت بررسی ها و نظارت های نیروهای امنیتی پاکستان نشان می دهد که مهاجمان مسلح با رهبران و مربیان شان در افغانستان در تماس بوده اند.

دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی پاکستان در خبرنامه ای نوشته است که جنرال جنجوعه در این دیدار از آمریکا خواسته است تا ارتباط میان گروه های تروریستی که تحت نظارت و رهبری اداره امنیت ملی افغانستان و اداره استخبارات هند فعالیت می کنند باید قطع شود.

براساس خبرنامه دفتر مشاور امنیت ملی پاکستان، جنجوعه همچنین در خصوص صلح افغانستان اشاره کرد و گفت “صلح تنها زمانی در افغانستان برقرار خواهد شد که در پاکستان صلح برقرار شود.”

جنرال جنجوعه همچنین در این دیدار از فعالیت های ضد تروریستی پاکستان و اجرای «طرح عملیات ملی» برای تامین امنیت پاکستان سخن گفت.

دیوید هیل سفیر آمریکا در پاکستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی کویته، حمایت کشورش را از پاکستان در راستای مبارزه علیه تروریزم اعلام کرد.

این در حالیست که چندی پیش دو تن از اعضای کنگره آمریکا از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در صحن کنگره آمریکا به طور رسمی درخواست کردند که حمایت های آمریکا از پاکستان قطع شود و این کشور به طور رسمی به عنوان یک کشور حامی تروریزم اعلام گردد.

گفته می شود که بسیاری از گروه های شورشی و تروریستی در این کشور اقامت و حضور دارند و تحت حمایت سازمان استخباراتی این کشور فعالیت می کنند.

این گفته ها از سوی مقامات پاکستان پس از ان مطرح گردید که دوشنبه شب، سه مهاجم کاملا مسلح وابسته به شاخه العلیمی لشکرجنگهوی پاکستان وارد مرکز آموزش پولیس شهر کویته در ۱۳ کیلومتری این شهر شدند، و با حمله و انفجار خودشان، ۶۱ تن را کشتند و ۱۱۷ تن دیگر را زخمی کردند.

جنرال شیر افغان یک فرمانده ارشد ایالت بلوچستان گفت که پیگیری های مخابراتی مهاجمان مسلح نشان می دهد که آنها با رهبران و مربیان شان در افغانستان در ارتباط بوده اند.

از سویی دیگر، سردار ثناالله خان زهری سروزیر ایالتی بلوچستان گفت “دو یا سه روز پیش گزارش های اطلاعاتی به ما رسیده بود که قرار است حمله ای علیه کویته صورت بگیرد، و بخاطر همین تدابیر امنیتی در شهر بیشتر شده بود، اما مهاجمان مسلح علیه مرکز آموزش پولیس در کویته حمله کردند.”

خبرگزاری اعماق که وابسته به گروه تروریستی داعش می باشد و خبرهای این گروه را انعکاس می دهد گفت که مسئولیت این حمله را داعش به عهده گرفته است و یک عکس از سه مهاجمی که به این مرکز حمله کرده بودند را نیز منتشر کرد.

جسد یکی از مهاجمین که در صحنه حمله سالم بجا مانده بود، با یکی از سه نفری که درعکس داعش دیده می شود مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.