سیاست

پاکستان اذعان کرد که رهبران طالبان در این کشور اقامت دارند

اما سرانجام، سرتاج عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور نفوذ قابل ملاحظه ای بر رهبران طالبان افغانستان دارد زیرا این رهبران طالبان در پاکستان اقامت دارند.

سرتاج عزیز گفت آنها (رهبران طالبان) خدمات پزشکی در پاکستان از خدمات پزشکی برخوردارند و اعضای خانواده هایشان نیز در پاکستان اقامت دارند.

وی افزود “ما می توانیم از اینها به عنوان اهرم فشار استفاده کنیم و آنها را به میز مذاکرات بکشانیم. اما می نمی توانیم از جانب دولت افغانستان با آنها (طالبان) مذاکره کنیم، زیرا قادر نیستیم پیشنهادی که دولت افغانستان می تواند به آنها بدهد را بدهیم.”

آقای سرتاج عزیز که در نشست شورای روابط خارجی در واشنگتن سخن می گفت علاوه کرد پاکستان در ماه جولای سال گذشته نیز به طالبان فشار آورد تا در اولین گفتگوهای صلح مستقیم با دولت افغانستان شرکت نماید.

مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان گفت “ما این رهبران طالبان را تهدید کرده ایم که اگر در مذاکرات صلح شرکت نکنند، از کشور اخراج خواهیم کرد.”

گفته می شود که بسیاری از این رهبران طالبان در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان این کشور اقامت دارند و از این شهر رهبری فعالیت های تروریستی طالبان را به عهده دارند.

سرتاج عزیز افزود “ما به رهبران طالبان گفته ایم که به مدت ۳۵ سال میزبانی شما را کردیم. ام دیگر نمی توانیم این کار را کنیم، زیرا تمام دنیا ما را متهم به حمایت از تروریسم کرده اند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا