• انتشار: 28 اکتبر 2017
  • ساعت: 08:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25283
پرینت

پاکستان: آمریکا اگر شکستش در افغانستان را بپذیرد مشکلات حل می شود

پاکستان گفته است اشتباهات آمریکا پیش از ورود این کشور به افغانستان شروع شده و اگر این کشور شکستش را بپذیرد، راه حل برای مشکلات وجود دارد.

خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان در واکنش به گفته های آمریکا مبنی بر حمایت این کشور از گروه های تروریستی گفته است که اشتباهات جنگ ناتمام افغانستان نباید بر گردن پاکستان بیفتد.

وی گفت که اگر آمریکا شکستش در افغانستان را بپذیرد، راه حل برای پیشرفت و برون رفت مشکلات در افغانستان وجود دارد.

آقای آصف خطاب به سنای پاکستان گفت: “اشتباهات آنها (آمریکا) طی ۱۶ ساله گذشته در افغانستان قبل از ورود آنها بوده است. تنها راه حل این است که واشنگتن شکست در افغانستان را بپذیرد؛ آمریکا اما آماده پذیرش این شکست نیست.”

وی افزود: “ما بر سر حاکمیت و شرافت خود معامله نمی کنیم. روابط ما با آمریکا باید براساس احترام و شرافت باشد.”

ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه هفته گذشته گفته بود: “به نظرم پاکستان باید نگاه واضحی از وضعیت موجود با توجه به تعداد سازمان های تروریستی که در خاک پاکستان پناهگاه دارند داشته باشد.”

پاکستان اما این گونه گفته ها از سوی آمریکا را نطق دادن خطاب می کند.

آقای تیلرسون روز گذشته (جمعه) در جریان کنفرانسی در ژنوا سوئیس در واکنش به این خطاب پاکستانی ها گفت: “تاکنون با نطق دادن دستاوردی نبوده است. ما باید پیام واضحی نسبت به انتظارهایمان داشته باشیم و بدانیم که چه چیزی می خواهیم.”

او افزود: “ما از شما می خواهیم که این کار را انجام بدهید. ما از شما تقاضای چیزی نکرده ایم. شما کشوری مستقل هستید. شما خود تصمیم می گیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید، اما بدانید که چیزی که ما از شما میخواهیم نیاز است. اگر شما نمی خواهید آن را انجام دهید، فکر نکنید که شما نمی توانید آن را انجام دهید. ما تاکتیک و استراتژی مان را عوض می کنیم تا به اهداف مان از شیوه های دیگر برسیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.