سیاست

پاکستان آماده میزبانی چهل و هشتمین اجلاس سازمان همکاری های اسلامی است

چهل و هشتمین اجلاس وزاری خارجه عضو سازمان همکاری های اسلامی تا چند روز دیگر در پاکستان برگزار می گردد که افغانستان نیز یکی از محورهای گفت و گو میان اشتراک کنندگان خواهد بود.

اکسپرس تریبوین پاکستان گزارش کرده که این اجلاس قرار است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در شهر اسلام آباد برگزار گردد و این کشور تدارکات ویژه ای را برای برگزاری آن در نظر گرفته است.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفت: «باعث افتخار پاکستان است که طی مدت چند ماه میزبان دومین اجلاس سازمان همکاری های اسلامی می باشد.»

گفتنی است که پاکستان چند ماه پیش و به درخواست سازمان همکاری های اسلامی میزبان نشست فوق العاده وزرای خارجه عضو این سازمان برای بررسی و رسیدگی به وضعیت افغانستان بود.

آقای قریشی افزود: «از جهاتی این اجلاس در زمان مهمی نیز برگزار می گردد، زیرا تمامی ملت های مسلمان با چالش های فراوانی به شمول مسئله کشمیر و فلسطین و اسلام هراسی در جهان مواجه می باشند.»

وزیر خارجه پاکستان علاوه کرد: «تلاش های مان علیه اسلام هراسی در جهان نتیجه داد و سازمان ملل رسما ۱۵ مارچ هر سال را به عنوان روز مبارزه با اسلام هراسی اعلام کرد. ما [در این نشست] توجه جامعه جهانی را به موضوع آزار و اذیت اقلیت ها به ویژه مسلمانان و وضعیت حقوق بشری در افغانستان جلب خواهیم کرد.»

آقای قریشی در همین حال گفت: «این نشست از جهتی دیگر نیز ویژه است زیرا مصادف با هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس پاکستان نیز می باشد. مهمانان در تاریخ ۲۳ مارچ در تماشای مارش روز پاکستان نیز اشتراک می کنند.»

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل ۱۵ مارچ را روز جهانی مبارزه علیه اسلام هراسی نامگذاری کرد

نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد؛ هدف به رسمیت شناختن طالبان نیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا