• انتشار: 16 ژانویه 2016
  • ساعت: 17:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6176
پرینت
یک عضو مجلس:

پاکستانی ها از فرصت و اسناد افغانی سوء استفاده می کنند

شکیبا هاشمی، عضو مجلس نمایندگان می گوید که اقوام قبایلی در سرحد پاکستان با اسناد افغانستانی از فرصت ها سوء استفاده می کند و به پاکستان می روند.

 

خانم هاشمی امروز شنبه در صحن علنی مجلس گفت: “اسنادی در درست دارم که قبایل سرحدی پاکستان با سوء استفاده از فرصت ها و سندهای افغانستانی به عربستان می روند.

تفاهمنامه ای بین وزارت کار و امور اجتماعی و مقام های عربستان سعودی امضاء شده بود که بر اساس آن ۱۰۰ هزار تبعه افغانستان برای کار به کشور عربستان فرستاده شود.

خانم هاشمی می گوید که پاکستانی ها اسناد تابعیت از ولایت های خوست، پکتیکا و ننگرهار درست می کنند و از این طریق به کشور عربستان می رود.

گفتنی است که قبل از این نیز گزارش هایی منتشر شده بود که برخی از مقام های دولتی پشتون های آن سوی سرحد را به عنوان دانش آموز افغان به بورسیه های تحصیلی می فرستند.

گزارش های نیز موجود است که در لیسه های خوشحال خان بابا و احمد شاه بابا نیز دانش آموزانی از ایالت های پاکستان حضور دارند و از امکانات مکتب استفاده می کنند.

شایان ذکر است که مقام های ارشد حکومتی درباره ی فرستادن پاکستانی ها به بورسیه و استفاده از مکتب، تاکنون واکنش مشخصی نشان نداده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.