• انتشار: 11 سپتامبر 2021
  • ساعت: 01:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 62911
پرینت

پاسپورت و تذکره پاکستانی ملا عبدالغنی برادر

عکس هایی از پاسپورت و شناخت کارت (تذکره) با تابعیت پاکستان از ملا عبدالغنی برادر معاون گروه طالبان در صفحات اجتماعی دست به دست می گردد.

چند روزی است که عکس هایی از صفحه اول پاسپورت و شناختی کارت پاکستانی متعلق به ملا عبدالغنی برادر معاون ملا محمد حسن آخوند رئیس الوزرای گروه طالبان در صفحات اجتماعی دست به دست می شود.

بسیاری از کاربران با به اشتراک گذاشتن این عکس ها در فضای مجازی، پاکستان را متهم می کنند که در پشت پرده سقوط دولت افغانستان نقش دارد.

آنها پاکستان و بویژه سازمان استخباراتی پاکستان (آی اس آی) را متهم می کنند که این سازمان همواره از طالبان حمایت های مالی، نظامی و استخباراتی علیه نیروهای امنیتی دولت افغانستان می کرده و به آنها مکانی امن برای برنامه ریزی های عملیات شان در داخل خاک پاکستان داده است.

براساس عکس ها، نام ملا عبدالغنی برادر در هویت پاکستانی اش، «محمد عارف آغا» فرزند «سید محمد نظیر آغا» متولد ۱۹۶۳ معرفی شده است. تاریخ صدور هر دو سند هویتی نیز ۱۰ ماه جولای سال ۲۰۱۴ ذکر شده است.

درستی و صحت این عکس ها هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

در همین حال اما، جنرال فیض حمید رئیس استخبارات پاکستان چند روز قبل و پیش از آنکه طالبان دولت جدید و اعضای کابینه خود را معرفی کند وارد کابل شد و با شماری از مقامات طالبان و مقام های سابق دولت افغانستان به صورت غیرعلنی دیدارهایی کرد.

براساس گزارش ها، جنرال فیض حمید برای میانجیگری و حل اختلاف پیش آمده میان سران طالبان برای معرفی دولت جدید به کابل سفر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.