اجتماعیسیاست

پاسخ کنایه دار امرالله صالح به عطا محمد نور، میثاق امنیتی یک سند محرم نیست!

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور غنی، در پاسخی کنایه وار و مملو از پرژه به  عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی، در مورد میثاق امنیتی گفت این سند محرم نیست و از مقام ولایت بلخ خواسته خواهد شد این سند را در اختیار وی قرار دهد.

امرالله صالح در این پاسخ افزود:«جلالتماب محترم سترجنرال الحاج استاد عطا محمدخان نور، رییس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان – والی اسبق ولایت بلخ – فرمانده مشهور جهادی و مقاومتی. ستاره همیشه روشن بلخ …… جلالتمابا – اگر از القاب ضیایی شما چیزی باقی مانده باشد معذرت ما را پذیرا شوید. اینک به نگرانی های شما پاسخ میدهم»

در پاسخ امرالله صالح آمده است:«میثاق امنیتی سند محرم نیست . از مقام ولایت بلخ خواهیم خواست که آن را در اختیار همه نهاد های دولتی و غیر دولتی بگذارد. ضمایم میثاق فهرست آدم هایی است که در انواع مختلف فعالیت های ضد نظم عامه ازجمله باج گیری و زور گویی و غصب زمین دست دارند.»

آقای صالح افزود:«آن فهرست را نیز نشر خواهیم نمود تا مردم نظر بدهند که کجایش خطاست. پاک کاری بندر حیرتان از وجود مامورین موریانه صفت که سالهاست نظام مالی کشور را از درون ضعیف و پوسیده کرده اند نیز شامل کار است. البته شاید به توجه جناب شما رسانیده باشند که ما بالای حیرتان یک دوسیه ضخیم اطلاعاتی داریم که نشان می دهد کدام حلقات چه مقدار امکانات ملت را ماهانه حیف و میل می نمایند.»

در پاسخ صالح به نور آمده است:« هر وقت خواستید آن دوسیه ضخیم نیز در اختیار تان قرار خواهد گرفت تا برایتان معلوم گردد که می دانیم. به هرحال میثاق امنیتی بلخ شباهت به ماسترپلان شهری دارد و سند زنده ای ست که هر روز باید تغییر وتعدیل یابد که مقدار تغییر و تعدیل بستگی به صلابت و پشت کار مسوولین دارد. نظارت روزمره من از دیروز آغاز یافت. این سند به ما توان می دهد که بحث حکومت داری را به صورت روزمره و دوامدار در محک و ترازوی قابل دید به مردم قرار بدهیم.»

معاون اول رئیس جمهور گفت:« در عین حال برای من معماست که مجاهدین کرام چرا باید مانع مهار باجگیری و غصب باشند ؟ یعنی چه. اگر فهرست این مجاهدین طرفدار مردم آزاری را دارید برای ما ارسال نمایید که پژوهش کنیم مشکل شان چیست. سازمان پر افتخار رسا متاسفانه که در نوشتن میثاق امنیتی بلخ نقش نداشت. جای تاسف است. انسانهای شریف و با دانش که درکنار من قرار دارند از ۳۴ ولایت افغانستان اند که به من دسترسی عمیق و ژرف اطلاعاتی را ایجاد کرده اند. ولایت بلخ مستثنا نیست.»

صالح خطاب به نور تاکید کرده است:« در ضمن جلالتماب شما گاهی مرا به خاطر بی صلاحیتی سیال نمی گیرید و گاهی از پشت کار زیاد و پرداختتن به مسایل ریز به من انتقاد می نمایید. برای شما اعصاب آرام و اوقات فارغ بال آرزو دارم. کمی شوخی گونه وکمی جدی برایتان باید بگویم که دندان هایم را را زیاد مراقبت می نمایم. به خاطر تکلیف دندان چندی قبل به شفاخانه افغان جرمن در کلوله پشته رفته بودم. اکنون دندان هایم جور و تیار هستند و می خواهم از گزند روزگار در آمان باشند. به اطلاعات من شک نکنید ور روز تان خوش ) فقط .»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا