• انتشار: 1 سپتامبر 2020
  • ساعت: 10:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 47964
پرینت

پادشاه عربستان چند مقام وزارت دفاع این کشور را از کار برکنار کرد

سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان در جریان بررسی‌های ضد فساد در وزارت دفاع، برخی مبادلات مالی مشکوک در این وزارتخانه را شناسایی کرده است که فهد بن ترکی و برخی دیگر از کارکنان و مسئولان وزارت دفاع در آن دخیل بوده‌اند.

پادشاه عربستان چند مقام وزارت دفاع این کشور را به دلیل فساد از کار برکنار کرد.

به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی “واس”ملک سلمان، پادشاه عربستان طی فرمانی فرمانده نیرو‌های مشترک عربستان را بازنشسته نمود و دستور انجام تحقیقات از او را صادر کرد.

 در چارچوب این دستور، دوره فعالیت «فهد بن ترکی بن عبدالعزیز» فرمانده نیروهای مشترک عربستان پایان یافته و وی تحت بازجویی قرار می‌گیرد. سرلشکر «مطلق الازیمع» به عنوان فرمانده جدید منصوب شده است.

گفته می‌شود اتهام این افراد فساد مالی در وزارت دفاع است. علاوه بر فرمانده مشترک نیرو‌های مشترک عربستان، شماری از افسران و کارکنان این وزارتخانه نیز به بازپرسی ارجاع داده شده اند.

در این گزارش آمده است که سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان در جریان بررسی‌های ضد فساد در وزارت دفاع، برخی مبادلات مالی مشکوک در این وزارتخانه را شناسایی کرده است که فهد بن ترکی و برخی دیگر از کارکنان و مسئولان وزارت دفاع در آن دخیل بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.