سیاستِتیتر یک

پاداش ۱۰ میلیون دالری امریکا برای شناسایی عوامل حمله انتحاری بر میدان هوایی کابل

برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه امریکا روز گذشته (دوشنبه ۱۸ دلو) اعلام کرد که در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به دستگیری و یا شناسایی عوامل مسئول در حمله انتحاری گروه داعش شاخه خراسان بر میدان هوایی کابل گردد، تا ۱۰ میلیون دالر پاداش می دهد.

دستیار وزارت امور خارجه امریکا برای امنیت دیپلماتیک روز گذشته (دوشنبه) گفت که برنامه پاداش برای عدالت در ازای دریافت هر گونه اطلاعات که منجر به دستگیری و یا شناسایی عوامل مسئول در حمله انتحاری بر میدان هوایی بین المللی کابل گردد، تا ۱۰ میلیون دالر پاداش می دهد.

در این حمله انتحاری که در تاریخ چهارم سنبله سال جاری میلادی و در بحبوحه عملیات پر هرج و مرج تخلیه کشورهای غربی صورت گرفت، بیش از ۱۷۰ تن جان خود را از دست دادند.

گروه داعش مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت.

وزارت خارجه امریکا همچنین پاداشی جداگانه به همین میزان برای دریافت اطلاعاتی که منجر به دستگیری ثناءالله غفاری مشهور به «شهاب المهاجری» رهبر گروه داعش شاخه خراسان گردد تعیین کرده است.

وزارت خارجه امریکا می گوید که شهاب المهاجری مسئولیت موافقت تمامی عملیات های گروه داعش شاخه خراسان را بر عهده دارد و هیچ عملیاتی بدون موافقت او صورت نمی گیرد.

این وزارت چند ماه پیش نام او و سه تن دیگر از اعضای گروه داعش شاخه خراسان را در لیست سیاه تروریستی خود قرار داد.

از طرفی دیگر، برخی گزارش های تایید نشده در همان زمان منتشر شد که گویا ثناء الله غفاری در قالب تیم حفاظت امرالله صالح حضور داشته است.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا