• انتشار: 4 آوریل 2021
  • ساعت: 18:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 56241
پرینت

ولسوال نام نهاد و مسئول نظامی طالبان در بغلان دستگیر شدند

فرماندهی پولیس ولایت بغلان اعلام کرد ولسوالی نام‌نهاد و مسوول نظامی طالبان برای ولسوالی بصری خوست در یک عملیات نظامی نیروهای ویژۀ پولیس ملی در ولایت بغلان بازداشت شده‌اند.

مسوولان این فرماندهی امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل) با نشر خبرنامه‌یی نوشت این دو مسوول طالبان عصر دیروز در مربوطات ولسوالی خنجان در مسیر شاهراه بغلان – سمنگان بازداشت شده‌اند.

خبرنامۀ فرماندهی پولیس ولایت بغلان می‌افزاید این دو عضو ارشد گروه طالبان پیش از این در چوکات قطعۀ لایزری این گروه مشغول فعالیت‌های تروریستی بودند و به تازه‌گی به عنوان ولسوال نام‌نهاد و مسوول نظامی برای ولسوالی بصری ولایت خواست گماشته شده‌اند.

پولیس بغلان اما از این دو عضو ارشد طالبان نام نمی‌برد.

بر اساس معلومات این فرماندهی، این دو عضو طالبان در ناامنی شاهراه بغلان – سمنگان، تخریب این شاهراه و هدف قرار دادن کاروان‌های نیروهای امنیتی نقش قابل توجهی داشته‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

این در حالی است که وزارت دفاع ملی نیز از وارد کردن تلفات گسترده‌یی بر جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار خبر می‌دهد. بر اساس معلومات این وزارت، دست‌کم ۷۵ جنگ‌جوی طالبان به شمول ده انتحارکنندۀ این گروه شب گذشته در حمله‌های نیروهای ارتش کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.