• انتشار: ۴ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11409
پرینت

ولسوال نام نهاد طالبان در کابل به همراه یک فرمانده شورشیان کشته شدند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی موسهی ولایت کابل را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشته است، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، پکتیا، پکتیکا، کندهار، زابل، سمنگان، جوزجان ، کندز ، کابل و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۵۳ دهشت افکن به شمول ۶ تروریست داعش، یک فرمانده شورشیان و یک ولسوال نام نهاد طالبان به هلاکت رسیدند.

در این عملیات ها همچنین ۱۶ تن دیگر از این دهشت افکنان زخمی شده و ۳ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز راه اندازی شد، ۲۳ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۳ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

در عملیاتی که در حومه شهر قلات در مرکز ولایت زابل راه اندازی شد، ۱۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۶ تن از تروریستان گروه داعش کشته شده و یک باب مخفیگاه این گروه تروریستی تخریب شد.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای که در مربوطات ولسوالی یحیی خیل ولایت پکتیکا صورت گرفت، ۵ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده آنان کشته شدند.

در عملیاتی دیگر که در مربوطات ولسوالی های چهارآسیاب و موسهی ولایت کابل صورت گرفت ۳ تن از دهشت افکنان به شمول ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی موسهی کشته شده و یک تن دیگر نیز زخمی شد.

در عملیاتی که در ولسوالی شینکی ولایت زابل و شاه ولیکوت ولایت ننگرهار صورت گرفت یک تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۹ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.